Вагітність прикрашає дівчат і жінок

Алексей Данилов: «Беременность украшает девушек и женщин»

Лікарь-акушер-гінеколог Олексію Вікторовичу Данилову.

– Жіноча краса і жіноче здоров’я. Як пов’язані ці два поняття?

– Жіноча краса і жіноче здоров’я — два визначення, які один одного доповнюють. Жіноче здоров’я-це стан повного психічного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність фізичних дефектів. Власне так трактується визначення Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Наявність захворювань органів малого таза жінки безпосередньо впливають на»жіночу красу”. У роботі практикуючого лікаря акушера-гінеколога існує багато яскравих прикладів взаємного існування цих понять.

– Як здоров’я органів відбивається на зовнішньому вигляді жінки?

– Найпоширеніший приклад-це доброякісна пухлина матки, так звана міома. Ця пухлина має різне розташування (локалізацію), так якщо міома розташована субмукозно (звернена всередину матки), то, відповідно, потрібно очікувати рясних, тривалих менструацій зі зниженням гемоглобіну. А це в свою чергу відбивається на кольорі шкірних покривів обличчя, всього тіла. Має місце наявність великої кількості сивого волосся і навіть якщо це молодий вік пацієнтки. Наявність пухлини на яєчнику призведе до порушення менструального циклу, дисфункції, що в свою чергу відіб’ється наявністю різної висипки на шкірних покривах. Коли лікар тривалий час працює в практичній охороні здоров’я, йому часом не потрібно питати пацієнтку: «що Вас турбує? Які скарги?». Зовнішній вигляд дає багато інформації про людину.

Я хочу не те щоб дати пораду, а закликати все жіноче населення відвідувати гінеколога 1 раз в 6 місяців. Це дозволить всім жінкам зберегти свою красу на довгі роки!

– Чому саме у фахівця з жіночого здоров’я потрібно вирішувати деякі проблеми краси?

— Лікар-акушер — гінеколог-це той фахівець, який може своєчасно розірвати порочне коло, втрутитися в патологічний процес і по-справжньому вилікувати будь-яку жінку. У нашій спеціальності немає таких захворювань, які б не можна було перемогти.

– Чи були у вашій практиці такі пацієнтки, які свої косметологічні проблеми вирішили, завдяки тому, що Ви їм допомогли вирішити гінекологічну проблему? Розкажіть випадок з практики.

– У моїй практиці щодня доводиться стикатися з гінекологічними проблемами. І випадків існує, дійсно, багато. Один з пам’ятних, це коли молода дівчина ніяк не могла знизити свою вагу. При цьому відвідувала різні фітнес-зали, приділяла велику кількість часу фізичним навантаженням. Але, на жаль. При діагностиці та огляді пацієнтки виявлена пухлина малого таза, пухлина одного з яєчників великих розмірів. Провівши оперативне лікування, знизилася вага, нормалізувалася менструальна функція. В подальшому настала вагітність. А вагітність прикрашає дівчат жінок. Відповідно, можна припустити, як змінився зовнішній вигляд в кращу сторону.

– Про які скарги потрібно обов’язково розповісти на прийомі у гінеколога?

– Я всім пацієнтам кажу: ніколи не соромтеся в деталях розповідати акушеру-гінекологу про свої проблеми. Наш професор каже:»дрібниць не буває”. І він абсолютно правий. Адже саме деталізація скарг дозволяє знайти правильний і адекватний шлях до лікування будь-якої пацієнтки. Необхідно говорити про порушення менструального циклу, його характер, про всіх болях, які виникають при тій чи іншій ситуації. Будь-яка пацієнтка приходить на прийом з тим, що її турбує. Така тенденція, що більшість жінок по 10, а то і більше років не відвідують лікаря. І ось коли вже «закортить», тільки тоді звертаються до лікарів.

– В якому віці сьогодні народжують і з якими проблемами стикаються при пологах?

– Сьогодні вік жінок, що народжують неухильно зростає. Перші пологи у пацієнтки в 35-38 років — не рідкість. З огляду на те, що вік пацієнтки аж ніяк не малий, є багато проблем, з якими доводиться стикатися під час пологів. Це і вибір способу розродження. Це і екстрагенітальна патологія, яка супроводжує вагітну. В даний час лікарю доводиться комплексно вирішувати завдання, тому між пацієнтом і лікарем повинен існувати якийсь «тандем». Коли ці відносини взаємні, то результат як правило завжди позитивний.

І підготовка до пологів — це відповідальний етап у долі кожної дівчини. Сьогодні є багато різної інформації, якою можна скористатися для того, щоб правильно прожити цей етап. Але, як правило, ця інформація різнобічна, неконкретна, нечітка. Я переконаний: кожна вагітна повинна відвідувати школу материнства, заняття в жіночих консультаціях, приходити на Дні відкритих дверей в пологові будинки. Це дозволить завжди безпосередньо встановити контакт з лікарем і отримати вичерпні відповіді на питання. Багато пацієнтів володіють великою кількістю інформації, але, як показує досвід, це не те, що допомагає досягти хороших результатів. Саме з вуст професіонала повинна виходити первісна інформація.

Дорогі жінки, пацієнти! Хочеться вам побажати здоров’я, краси і довголіття. Все це не тільки в ваших руках, але і в руках професіоналів, лікарів, акушерів-гінекологів. Наша спеціальність унікальна тим, що ми визначаємо долю будь-якої з вас. Не забувайте своєчасно і регулярно відвідувати Жіночі консультації, оглядові кабінети, а також приділяти собі час.