Корисні продукти для зору

Дотримання збалансованої дієти дозволяє зберегти зір до похилого віку і уникнути частої покупки нових коригувальних окулярів. Дієтичне харчування повинно включати продукти, які допомагають зберегти здоровими сітківку і рогівку.


                                    Полезные продукты для зрения

Морква

Цей помаранчевий плід включає в себе велику кількість антиоксидантів і бета-каротину. Регулярно вживаючи моркву, можна поліпшити нічну зорову здатність і попередити зменшення її гостроти. Коренеплід краще вживати з маслянистою заправкою. 

Жирна риба

Водні мешканці приносять користь організму вмістом Омега 3, 6, 9 жирних кислот. Вони впливають на зниження запальних процесів в організмі і беруть участь в збереженні здоров’я сітківки, перешкоджаючи посиленню дегенераційних очних хвороб. 

Шпинат

У цій зелені багато вітамінів а, в, З, Е і мінеральних сполук — це залізо і цинк. А ще антиоксидантних компонентів — це лютеїн і зеаксантин, що мають високі антибактеріальні якості і попереджають руйнування макули і помутніння кришталика. Цинк же приносить користь здоров’ю рогівки.

Яйце

Зазвичай це курячі яйця, які їдять частіше, ніж ті ж перепелині. Яскраву жовтизну яєчні жовтки набувають за рахунок антиоксидантів каротиноїдів — лютеїну і зеаксантину, що перетворює яйця в продукт для збереження гостроти зору. Щодня треба з’їдати 2 яйця, і краще зварені круто або некруто, а також приготовані як яйце-пашот.

Горіх

Незважаючи на високий відсоток жиру і калорійність, горіхи — корисний продукт. Разом з вітаміном Е жири в них приносять користь для очей і попереджають виникнення катаракти. Ядра горіхів слід з’їдати в розумній кількості щодня. 

Молочна продукція

Вона насичена цинком, вітамінами: А, який є захисником для рогівки, D, що зменшує сприйнятливість зоровими органами яскравого світла. Zn ж запобігає виникненню катаракти і підвищує зорову гостроту вночі. Споживати краще молочні продукти без добавок.

Капуста

У капустяному листі достаток вітамінів, мінералів, клітковини і антиоксиданту лютеїну, який протистоїть окислювальному стресу. Лютеїн оберігає очі від ризику отримати вікове руйнування макули і формування катаракти. 100 г овоча містять приблизно 11 мг лютеїну. Листя рослини використовують в супах, рагу і салатах.

Вівсяна крупа, бурий рис, кіноа

Цінність цільних зерен-в змісті клітковини, вітамінів і мінералів. Особлива користь очам від цинку і вітаміну Е.вони оберігають зоровий орган від шкоди окисного стресу і запального процесу. 

Цитрусові

Всі цитруси насичені вітаміном С.це антиоксидантну речовину протистоїть дії вільних радикалів, охороняючи зорові органи від пошкодження. Вітамін з активізує процеси в кровотоці, що веде до хорошого постачання кров’ю зорової системи і її продуктивній роботі. Тому цитрусові повинні бути цілий рік в повсякденному раціоні. 

Устриця

У минулі часи устриці вважалися їжею для бідних. Сьогодні ці молюски перетворилися на делікатес. У ньому рясніють цинк і жирні кислоти Омега-3, що попереджають утворення макулярної дегенерації у літніх. Регулярне споживання устриць збереже гостроту і чіткість зору в темний час доби. 

Насіння соняшнику

У насінні соняшнику превалюють білкові речовини, корисні жири і вітамін Е.ці субстанції впливають на зниження запальних процесів в структурі людини і надають користь зоровим органам. Насіння соняшнику використовують в приготуванні каш, салатів і як перекус. 

Бобові плоди

Боби насичені цинком і біофлавоноїдами. Корисні речовини стоять на захисті сітківки і скорочують ризик формування катаракти. Для підтримки здоров’я зорової системи варто щодня готувати страви з будь-якої різновиди бобових. 

Баклажан

В овочі багато амінокислот, міститься і антоціан-сильнодіючий антиоксидант. Він бере участь в зміцненні центральної нервової системи і протистоїть виникненню очних хвороб.