Харчування для здоров’я вен і судин

Стан судин в організмі безпосередньо впливає на загальне здоров’я людини і тривалість життя. Досить згадати той факт, що хвороби серцево-судинної системи щорічно стають причинами смертей мільйонів чоловік по всьому світу. Від судин і вен безпосередньо залежить швидкість надходження кисню і поживних речовин до органів, завдяки їм забезпечується достатній метаболізм і клітинне дихання.


                                    Питание для здоровья вен и сосудов

Основа підтримки з хорошої роботи-правильне харчування. Збалансована дієта дозволить зберегти гарне самопочуття до старості і попередити серйозні хвороби.

Які речовини потрібні

Для зміцнення і очищення стінок артерій і капілярів, а також підтримки їх в тонусі необхідно забезпечити достатнє надходження в організм вітамінів і мінеральних речовин. Особливу увагу слід звернути на наступні вітаміни і мінерали:

  • Вітамін C (аскорбінова кислота). Він є сильним антиоксидантом, а значить стимулює відновлення пошкоджених тканин. Аскорбінова кислота також бере участь у виробленні колагену, речовини становить тканину судинної стінки;
  • вітамін Р (рутин). Назва цієї речовини утворено від англійського слова «permeability», що перекладається як «проникність». І дійсно, одна з основних завдань рутина в людському організмі полягає в нормалізації проникності стінок судин і вен, а також збільшенні їх еластичності;
  • магній. Цей мінерал бере участь у синтезі колагену та еластину. Він сприяє профілактиці таких серйозних захворювань як атеросклероз і атеротромбоз;
  • Фосфор. Один з основних елементів входить до складу клітинних мембран судин;
  • фолієва кислота (вітамін B9). Нормалізує рівень амінокислоти гомоцистеїну, тим самим попереджаючи небезпечний стан гипергомоцистеинемию, яке, в свою чергу, провокує розвиток атеросклерозу.

Крім іншого, в раціоні повинні бути присутніми продукти з амінокислотами: гліцином, проліном і лізином. Ці речовини беруть участь в утворенні колагену.

Корисні продукти

Джерелом фолієвої кислоти є такі продукти як шпинат, брокколі, петрушка, спаржа і квасоля.

Норму вітаміну Р можна отримати з продуктів рослинного походження: ожини, абрикосів, смородини, винограду. Крім того, рутин міститься в зеленому чаї.

Включаючи в своє меню горіхи, злаки, висівки і овочі можна заповнити недолік магнію, а молоко, м’ясо і рибу – фосфору.

Чим більш насиченим і збалансованим раціон, тим рідше виникає дефіцит важливих елементів, що підтримують здоров’я вен.


                                    Питание для здоровья вен и сосудов

Які продукти небажано їсти

Деякі продукти можуть спровокувати розвиток різних судинних захворювань, тому їх кількість в меню бажано обмежувати, а деякі навіть зовсім виключити.

Треба бути обережніше з їжею, що містить велику кількість жирів. До неї відноситься:

  • жирне м’ясо;
  • маргарин;
  • вершкове масло;
  • страви, приготовані у фритюрі і т. п.

Надлишок жирів провокує утворення атеросклеротичних бляшок і накопичення холестерину.

Частою причиною судинних захворювань стає неконтрольоване вживання алкоголю. Що міститься в ньому етанол провокує різке розширення венозних стінок, а потім їх швидке звуження. Такий механізм може стати причиною серйозних патологій: інсульт та інфаркт.

Цукор так само негативно відбивається на здоров’ї артерій. Надлишок швидких вуглеводів пошкоджує стінки, порушує вироблення колагену.

На здоров’я судин впливають деякі харчові звички. Наприклад, схильність до переїдання і занадто рідкісні прийоми їжі. Рекомендується харчуватися дрібно, часто і невеликими порціями. Не бажано також є на ходу, біля екрану телевізора або зі смартфоном в руці. Все це може спровокувати переїдання.