Для чого потрібен Мелатонін?

Сучасний ритм життя дуже інтенсивний. Ми часто відчуваємо стрес і тривожність, на тлі яких розвивається безсоння. Недолік сну призводить до зниження продуктивності в роботі, погіршення емоційного стану, порушень функцій органів і систем.


                                    Для чего нужен мелатонин?

Сьогодні в аптеках продаються різні лікарські препарати, дія яких спрямована на боротьбу з безсонням. Їх головним компонентом є штучний Мелатонін. Такі кошти відносяться до групи БАДів, вони не викликають звикання і відпускаються без рецептів.

Що таке Мелатонін?

Мелатонін є одним з гормонів, які синтезує епіфіз. Друга його назва-гормон сну. Саме в момент засипання концентрація мелатоніну різко зростає. Він відповідає за якість і глибину сну, а також виконує і інші функції.

Властивості мелатоніну

Гормон бере участь в регуляції і стабілізації багатьох важливих процесів. Він допомагає нормалізувати температуру тіла, артеріальний тиск, рівень кортизолу. Мелатонін необхідний для нормальної роботи репродуктивної системи і підтримки захисних сил організму.


                                    Для чего нужен мелатонин?

Коли потрібно приймати препарати з мелатоніном?

У таких препаратів є чіткі показання до застосування, і приймати його для поліпшення якості сну потрібно тільки після консультації з лікарем і обстеження. Ліки призначаються при певних порушеннях «нічної діяльності». Він регулює окремі фази сну, але в цілому не прискорює процес засинання. Найчастіше препарати рекомендуються при зміні часових поясів.

Снодійні з мелатоніном не можна приймати при індивідуальній непереносимості компонентів конкретного препарату. Вони також протипоказані особам, у яких діагностовано ниркову або печінкову недостатність та аутоімунні захворювання.

Вчені не до кінця вивчили вплив мелатоніну на дитячий організм, тому снодійні препарати не рекомендовані вагітні жінкам, годуючим матусям, а також підростаючому поколінню у віці до 18 років. Не слід приймати Мелатонін, якщо ви вже п’єте інший препарат для сну або антикоагулянти.

Правила прийому

Завжди потрібно пам’ятати, що мелатонін несумісний з алкоголем: останній знижує його дію. В цілому препарати не викликають будь-яких побічних ефектів. У деяких людей може вдень виникнути сонливість, але лікарі пов’язують цей стан з індивідуальною швидкістю виведення препарату з організму.

Приймати Мелатонін потрібно, обов’язково дотримуючись інструкції:

  • Дозування препарату не повинна перевищувати 3 мг на добу. Щоб вдень не відчувати сонливість, випивайте таблетку приблизно за півгодини перед тим, як лягти в ліжко;
  • Якщо ви хочете нормалізувати режим дня при зміні часових поясів, прийміть 3 мг препарату за день до перельоту. Така ж кількість потрібно буде випивати в наступні 2-5 діб. Максимальна доза становить 6 мг/добу., і перевищувати її не можна;
  • Кількість препарату літнім людям встановлює лікар,і їм потрібно приймати таблетку за 1-1, 5 до сну.

Курсовий прийом снодійного ліки триває максимум 1 місяць. Особливо це важливо в тих випадках, коли точно не вдалося встановити, що причиною безсоння є порушення в синтезі мелатоніну. При передозуванні можуть виникнути такі небажані реакції, як загальмованість реакцій або звуження судин. Завжди пам’ятайте, що мелатонін – це гормон, і його тривалий прийом не пройде без сліду для ендокринної системи, баланс роботи якої безсумнівно буде порушений.


                                    Для чего нужен мелатонин?

У яких продуктах міститься Мелатонін?

Отримати гормон сну можна і з продуктів харчування. Він міститься в помідорах, моркві і кукурудзі, черешні, рисі, бананах, кедрових горішках. Щоб посилити синтез мелатоніну, включіть в раціон какао, бобові та зернові культури – в їх складі присутня амінокислота триптофан, яка стимулює роботу епіфіза.