Чим небезпечне зневоднення організму

Це патологічний стан, що виникає через зменшення води в організмі. Також відомо під іншими назвами:» дегідратація«,» ексикоз«,»гіпогідратація”. Найчастіше є наслідком неправильного харчування, недотримання питного режиму. Нерідко утворюється після харчового отруєння. Блювота, метеоризм і підвищене потовиділення безпосередньо пов’язані з різкою втратою рідини.


                                    Чем опасно обезвоживание организма

Різновид

Існують три:

  • гіпертонічна (розвивається при внутрішньоклітинній втраті рідини, збільшується рівень електролітів у плазмі крові);
  • гіпотонічне (супроводжується різкою втратою електролітів, характеризується падінням осмотичної концентрації крові);
  • ізотонічне зневоднення (пропорційна втрата води та електролітів).

До чого призводить зневоднення

Недолік рідини в організмі позначається на різних системах органів.

Передчасне старіння

Дефіцит вологи в гідроліпідної мантії сприяє прискоренню процесів старіння. Призводить до появи перших зморшок у людей молодше 30 років. У жінок після 40 років збільшується кількість глибоких мімічних зморшок, які практично не піддаються корекції за допомогою простих косметологічних процедур. Клітини не отримують достатнього харчування, сповільнюється регенерація. Шкіра стає сухою, втрачає стійкість до хвороботворних бактерій, рани і подряпини гояться довше звичайного. Набуває неприродну блідість. Варто відзначити, що сухість знижує еластичність, виступає фактором, що провокує появу в’ялості, лущення, запальних висипань.

Зайва вага

Не завжди головною причиною набору надлишкової маси тіла стає переїдання. Згідно з дослідженнями вчених, зневоднення дестабілізує синтез деяких гормонів, що відповідають за формування жирових клітин і вироблення шкірного сала. Таким чином відбувається збій у функціонуванні щитовидної залози. Страждає мікрофлора шлунково-кишкового тракту. Погіршуються всмоктування поживних речовин, метаболічні процеси. Їжа перетравлюється занадто повільно. Шлунковий сік стає надмірно концентрованим. До того ж, зростає ризик появи хвороб опорно-рухового апарату.

Порушення роботи мозку

Давно відомо, що при виживанні в умовах пустелі, Подорожні починають відчувати сильне запаморочення. На тлі зневоднення виникають галюцинації, помутніння свідомості. Знижується концентрація уваги, мислення стає дезорганізованим. Головний мозок на 82% складається з води. Тому найбільш чутливий до коливань водно-електролітного балансу. Клітини зменшуються в об’ємі, частково пошкоджуються нейрони, звужуються судини. Хронічне зневоднення загрожує проявами деменції, розсіяного склерозу, хвороби Альцгеймера у літніх людей. Більш того, посилюється симптоматика депресії, неврозу.

Розлад функціонування імунної системи

При наявності дегідратації, вітаміни, корисні жирні кислоти і мінерали практично не засвоюються. Погіршується стан клітин імунної системи, що неминуче призводить до збою в роботі. З’являються імунодефіцитні патології. Включаючи хронічні захворювання, важко піддаються лікуванню: бронхіт, астма, системний червоний вовчак, ідіопатичний синдром паркінсонізму. Спостерігаються порушення біологічних і енергетичних процесів.

Атеросклероз

Внаслідок зайвої втрати рідини фіксується зростання показника співвідношення еритроцитів і плазми. Це свідчить про згущення крові. Кровотворна система організму виробляє надмірну кількість клітин крові. Дегідратація надає згубний вплив на компоненти згортання. Артеріальний тиск збільшується, поступово розвивається тромбоз. Формуються згустки, що перекривають просвіт артерій, що викликає появу атеросклерозу.

Як відновити водний баланс

Добова норма рідини повинна становити мінімум 1,5 літра. Перед кожним прийомом їжі необхідно випивати склянку мінеральної або фільтрованої води кімнатної температури для стабілізації функціонування шлунково-кишкового тракту. У проміжку між сніданків і обідом, вживати до 500 мл.Воду допускається замінити на пару чашок зеленого неміцного чаю без цукру, свіжих соків, що містять глюкозу. Деякі вдаються до використання спеціальних біологічно активних добавок, покликаних поліпшити результативність, прискорити процес нормалізації водно-електролітного балансу.