Про класичну французьку випічку

Канеле, бріош, французькі млинці крепе, макаронів — найменування французьких десертів, що мають неповторний смак. Разом з ними французи передають світу свої знання і досвід, які втілюють в життя їх кондитери.


                                    О классической французской выпечке

Доречність французької випічки не підлягає сумніву. Круасан або бріош ідеально підійдуть на сніданок, а профітролі або птифюр зазвичай подають на урочистих заходах.

Французькі млинці

Їх випікають тонкими і ніжними, але в той же час міцними — так, щоб в них можна було покласти начинку. Регіон походження французьких млинців-Бретань, але зважаючи на своє широке поширення в інших місцевостях, блюдо користується заслуженою любов’ю у більшості французів.

Бріош

Бріоші-солодкі булки, дли приготування яких використовують здобне тісто і пивні дріжджі. Також в тісто додають масло. Форми у бріоші можуть бути різними, як і начинки: зазвичай їх начиняють ковбасою, сервелатом або фуа-грой. З солодких начинок використовують свіжі фрукти, а також джем або крем. Найпопулярнішим безумовно є Паризька різновид бріоші, або «бріош з головою». Для її запікання застосовують рифлені чаші круглої форми. Тісто кладуть всередину чаші, а зверху — ще один маленький кульку, за зовнішнім виглядом нагадує голову.

Круасани

У перекладі з французької слово “Круасан «позначає»півмісяць”. Йдеться про кондитерському виробі з борошна. Основа для приготування такого рогалика — тісто з вершковим маслом. Зазвичай круасани подають до сніданку або кави. Круасан давно є своєрідним символом Франції.

Десертні профітролі

Основу цих маленьких булочок з начинкою становить заварне тісто. Начинка у профитролей може бути як солодкої, так і несолодкої. Для начинки найчастіше використовують салати, заварні креми. Десертні профітролі з солодкою начинкою подають як у вигляді окремого десерту, так і з молочним супом.

Птифюр

Залежно від технології приготування під словом «птифюр» розуміють або тістечко, або печиво. Воно дуже солодке, так як містить багато цукрового піску. Також до його складу входять яйця і жир. Основа птифюра-пісочне або бісквітне тісто, начинки різні, а в якості прикраси для нього кондитери використовують глазур або крем. Епоха появи птифюра-Велика французька революція.

Крем-брюле

Йдеться про десерт французького походження. Для його приготування потрібні заварний крем і карамель. У заварний крем кладуть тільки жовтки яєць, тому він виходить особливо здобним і ніжним.

Еклер

Невелика трубочка, основу для приготування якої становить заварне тісто. Начиняють Еклер заварним або масляним кремом. Винайшов цей десерт француз Марі-Антуан-Варем в ХІХ столітті.

Безе

Безе, або меренга, може бути як самостійним кондитерським виробом, так і базою для інших десертів. Для приготування безе потрібні цукровий пісок і збиті білки яєць. Якщо перевести слово “безе «з французької на російську, воно буде означати»поцілунок”.

Макарони

Для приготування цього печива потрібні білки яєць, цукровий пісок і молочний мигдаль. Печиво повинно бути обов’язково двошаровим, з варенням або кремом, які кладуть між двох шарів. Одні джерела кажуть, що макарони з’явилися в Італії, але інші свідчать про їх французьке походження — в кінці VIII століття нової ери.

Канеле

Невеликий десерт, який готують з м’якого і ніжного тіста. В якості ароматизаторів використовують ром і ваніль. Зверху канеле покривають карамеллю. Це кондитерський виріб має циліндричну форму.