Шкода і користь камамбера

Камамбер-сир високої жирності французького походження. Його основу складають коров’яче молоко і ніжна скоринка з білої цвілі. Він може бути білим або вершковим, а смак у нього нагадує смак грибів. Скоринка сиру утворена спеціально підготовленої грибкової культурою.


                                    Вред и польза камамбера

У цього унікального м’якого сиру ніжний смак і багата романтична історія.

Як з’явився

У 1791 році молода селянка Марія Арель сховала у себе вдома рятувався від переслідування католицького ченця. Відомо, що католицьких священиків часто переслідували під час Французької революції. Вдячний священик поділився з дівчиною унікальним рецептом сиру. Пізніше мер міста Вімутьє розповів цю історію людям, дізнавшись про неї з архівних даних. Відомо, що Марія Арель стала виготовляти сир за рецептом, даним їй священиком, і торгувала ним на ринку. Вид у сиру був дуже незвичайним, а смак — просто приголомшливим. У 1928 році Марії Арель був поставлений пам’ятник на площі Вімутьє.

Згодом в рецептуру сиру були внесені особливі корективи-головним чином для того, щоб його можна було перевозити для продажу на далекі відстані. В кінці XIX століття інженером Ріделем була винайдена спеціальна коробка з дерева, завдяки якій транспортування унікального і ніжного сиру стала можливою. Такі ємності традиційно застосовують і зараз.

Що з себе представляє і як його роблять

Сир з скоринкою з білої цвілі виготовляють тільки з непастеризованого молока, яке дають корови Нормандії. Сироваріння виглядає з одного боку просто, але з іншого – вимагає особливого підходу і спеціальних інгредієнтів.

Для підігріву молока використовують як мезофільні, так і цвілеві грибкові культури. Після підігріву слід додавання до складу сичужного ферменту. Далі потрібно чекати, поки маса почне згортатися. Після спрацьовування ферментів сирну масу слід помістити в форми і як слід спресувати, до появи сироватки. Що стосується грибкових культур, саме за їх участю виходить ніжна, приємно пахне сирна скоринка. Домогтися її тонкощі і щільності допомагає обприскування сиру спеціальними розчинами, що містять Пеніцилінові грибки.

Подальше дозрівання сиру відбувається в приміщеннях, що мають низьку вологість. Головки потрібно час від часу перевертати. Так молочна маса і перетворюється в вишуканий сорт сиру.

Дозрівання сиру завжди починається з скоринки. Усередині головки, зазвичай, міститься м’яка Текуча маса. Любителі сиру камамбер її просто обожнюють.

Вплив на організм: користь і шкода

Якщо камамбер приготований правильно, він не приносить ніякої шкоди здоров’ю, більш того, є дуже корисним. Переварювання сиру організмом відбувається повністю, до його складу входять вітаміни, мікроелементи і корисні бактерії. Цвіль має лікувальні властивості, так як виробляє меланін, що захищає шкірні покриви від опіків Сонця. Медичними показаннями до вживання сиру камамбер є:

  • віл-інфекція;
  • туберкульоз;
  • виснаження організму.

Також лікарі рекомендують вживати цей сир людям розумової і фізичної праці. Також камамбер в достатку містить фосфор і кальцій, тому він буквально незамінний у відновлювальному періоді після переломів і травм. Стоматологи рекомендують з’їдати по 50 грамів цього сиру в день — з метою профілактики карієсу. До речі, лактозу продукт майже не містить, тому він абсолютно безпечний для людей з її непереносимістю.

Протипоказаннями до вживання камамбера є вагітність, грудне вигодовування і дитячий вік до семи років. Слід утриматися від нього і гіпертонікам.

Брі і камамбер: відмінності

Сир брі створили раніше. Брі можна сприймати як основу для нього, але він не може похвалитися такою романтичною історією появи. Запах у Брі нагадує запах лісових горіхів, а камамбер пахне грибами. Також у героя нашої статті є встановлений стандарт форми: 3 см у висоту з діаметром 11 см, а розміри Брі часто відрізняються один від одного. Є й суттєві відмінності між цими сирами у відсотку жирності: камамбер має від 45%, а Брі — від 25.