Чи шкідливі еклери?

Еклери є класичним французьким десертом, хоча їх рецепт був привезений до Франції кухарем італійського походження. Це легкий вид тістечок, які зазвичай прикрашають глазур’ю з шоколаду. Всередині еклерів знаходиться м’який крем.


                                    Вредны ли эклеры?

Насправді, рецептура цих тістечок не так складна, головне — точно їй слідувати, і тоді еклери можна приготувати вдома, організувавши романтичну вечерю або чаювання.

Склад і калорійність

Приблизно 439 кілокалорій містять 100 грамів еклера. Також в ньому міститься 3,2 грама білків, 30,8 грамів жирів і 36,2 грама вуглеводів.

Історія виникнення

Слово “Еклер «в перекладі з французької мови означає»Спалах”. Ймовірно, на блискавку або спалах схожа глазур, якою прикрашають тістечко. В середині XVI століття Катерина Медічі переїжджає з Італії до французького міста Марсель для того, щоб вийти заміж за Генріха Валуа. У той час у Франції ще не було усталених кулінарних традицій, тому королева і привезла з собою в країну кращих тосканських кухарів, в тому числі і Пантереллі.

Як тільки Катерина з’явилася у Франції, вона зі своєю свитою почала реорганізовувати місцеву кухню. У короткий час французька кухня стала і цивілізованою, і естетичною одночасно, а кухар Пантереллі, в свою чергу, поділився з французами унікальним рецептом заварного тіста. Це сталося в 1540 році. З тих пір еклери стали невід’ємною частиною меню монархів, а згодом перетворилися на національні Французькі торти.

Користь і шкода

Еклери корисні тим, що містять майже всі вітаміни групи В і мікроелементи у вигляді калію, фосфору, кальцію та ін. Проте, в них багато швидких вуглеводів, вони дуже солодкі, тому часто вживати їх не варто, так як вони сприяють руйнуванню кишкової мікрофлори і набору зайвої ваги.

Відмінність від профитролей

Відмінності еклерів від профитролей такі:

  • профітролі з’явилися раніше;
  • у еклерів довгаста форма;
  • начинка у тістечок завжди солодка;
  • профітролі маленькі, а еклери — великі, іноді їх випікають маленькими.

Начиняють еклери найчастіше вареним згущеним молоком або масляним кремом.

Рецепт

Для того, щоб приготувати крем для еклерів, потрібно взяти:

  • 380 мл вершків 20%-ї жирності;
  • 2 яйця;
  • 1 столову ложку борошна;
  • 170 грамів цукрового піску;
  • 60 грамів вершкового масла.

Тісто готують:

  • з 150 грамів пшеничного борошна;
  • з 250 мл води;
  • з 100 грамів вершкового масла;
  • з 3-4 яєць і невеликої кількості солі.

Для приготування тіста борошно просівають крізь сито, в каструлю наливають воду з додаванням солі і масла і доводять до кипіння (вогонь на плиті середній). Після цього ємність знімають з плити і обережно, з помішуванням суміші, всипають борошно. Тісто має вийти однорідним-так, щоб воно відставало від стінок каструлі. Як тільки вийде однорідна маса, ємність знову ставлять на вогонь (він повинен бути слабким) і прогрівають до того моменту, коли на дні почне з’являтися біла пінка. Нагріте тісто перекладають в іншу ємність і дають йому охолонути до теплого стану, після чого додають в нього яйця і як слід перемішують.

Температура духовки повинна бути 200 градусів. Тісто потрібно розділити на смужки і покласти на деко, вистелене папером для випічки. Відстань між майбутніми еклерами має бути, як мінімум, 3 см, тому що в процесі випікання вони стануть більше. Час випічки становить 20 хвилин, після чого температуру духовки зменшують до 160 градусів і випікають тісто ще 10 хвилин. Готові еклери потрібно остудити і змастити їх верх, прикрасивши за допомогою шоколаду або глазурі.

Під час випічки еклерів треба зайнятися приготуванням крему, вливши вершки в Залізний ківш і довівши їх до кипіння. Яйця збивають окремо, попередньо просіявши до них борошно. У збиту масу додають два види цукрового піску: ванільний і звичайний, потім все змішують, збивають і вливають нагріті вершки. Залишилося заварити крем на плиті до того моменту, коли він загусне (вогонь — середній). На закінчення в крем кладуть вершкове масло і змішують.

Для того, щоб наповнити еклери кремом, їх надрізають збоку, а наповнюють за допомогою кондитерського шприца.