Всім відомий рататуй

Це одне з відомих страв, яке пропонує прованська кухня. До складу рататуя традиційно входять перець, кабачки і баклажани. Можна відзначити, що сама суміш має багато спільного з угорським лечо.


                                    Всем известный рататуй

Навіть найпримітивніше блюдо можна перетворити в кулінарний шедевр. Мультфільм компанії “Уолт Дісней” з однойменною назвою оповідає саме про це. Овочеве рагу якраз і є банальним блюдом: овочі без праці можна знайти як в Провансі, так і в Лангедоку. Про високу кухню, зрозуміло, мови не йде.

Історія

Згадка поняття “рататуй” зустрічається ще в кінці XVIII століття. Саме слово позначає не що інше як перемішування і гасіння різних інгредієнтів.  Також це слово раніше означало їжу поганої якості, мішанину, що подається в несвіжому вигляді — іншими словами, «бурду», якщо точно переводити на російську мову.

Словом “рата” на жаргонному французькою мовою називали тушковані овочеві суміші або залишилася з вечора їжу, яку розігрівали на ранок. Один з персонажів письменника Оноре де Бальзака каже, що його шлунок не в змозі перетравлювати рататуй, що подається в трактирі. Якщо звернутися до французьких народних казок, в них можна зустріти епізоди, коли відьми готують рататуй, основними компонентами якого є жаби і миші.

Що стосується рагу з овочів, його французи готують приблизно з XVIII століття. Колоніальна торгівля зумовила появу в країні кабачків, солодкого перцю і томатів. Протягом тривалого часу французи сприймали овочі як декоративні рослини, а вживати їх в їжу стали набагато пізніше. Слово “рататуй” (саме як визначення тушкованої овочевої суміші) увійшло в ужиток країни тільки в 19-му столітті.

Склад і калорійність

У 100 грамах страви міститься приблизно 69,4 кілокалорії. Також страва містить 0,9 грамів білків, 5,2 грама жирів і 4,8 грамів вуглеводів.

Як приготувати

Для приготування знадобляться:

  • 350 грамів болгарського перцю;
  • 200 грамів ріпчастої цибулі;
  • півкіло кабачків і стільки ж баклажанів;
  • 3 зубчики часнику;
  • 20 грамів кропу;
  • 8 столових ложок соняшникової олії;
  • 8 грамів чебрецю;
  • 3 столові ложки солі;
  • 1 чайна ложка меленого перцю.

Спочатку готують соус. Для цього потрібно запекти в духовці перець при температурі 180С. час запікання — півгодини, після чого його гарячим кладуть в пакет і в такому вигляді остуджують. Остиглий перець чистять і нарізають кубиками. Часник і цибулю дрібно кришать, помідори теж нарізають кубиками. Лук обсмажують на соняшниковій олії, після чого додають до нього перець і обсмажують протягом двох-трьох хвилин. Залишилося додати до соусу помідори і прожарити суміш до густого стану. Для цього знадобиться приблизно сім хвилин. Готовий соус подрібнюють в блендері, додають чебрець, перемішують і викладають у форму для запікання.

Овочі (кабачки, баклажани, томати) нарізають у вигляді тонких кружечків і по черзі викладають у форму. Для заправки дрібно кришать зелень і змішують її з соняшниковою олією (5 столових ложок) і часником. Заправку солять і перчать, а потім поливають нею овочі, накривають форму харчовою фольгою і ставлять в духовку на 60 хвилин. Температура духовки-180С.