При дієтах, спрямованих на зниження ваги, часто п’ють кефір ввечері, щоб заглушити відчуття голоду. Люди, які дотримуються правильного харчування, також вживають цей продукт перед сном. Офіційна ж медицина не може сказати однозначно що саме приносить подібна звичка більше шкоди або користі, відзначаючи, що потрібно орієнтуватися на особливості здоров’я.
Калорійність і хімічний склад
Вживання кефіру корисно тим, що продукт містить речовини, що дають ресурси для регенеруючих процесів. Найкраще вони працюють під час сну, коли витрата енергії на зовнішню діяльність мінімальний.
Напій містить чимало корисних мікро – і макроелементів, благотворно впливають на організм людини.
- Протеїн необхідний для побудови і відновлення м’язових волокон, суглобів, сухожиль.
- Вітамін А знижує ризик захворювань на цукровий діабет, онкологічними захворюваннями, допомагає підтримувати необхідний рівень вологи в шкірних покривах, волоссі.
- Вітаміни групи в нормалізують рівень цукру в організмі людини, регулюють метаболізм, підтримують роботу нервової системи.
- Вітамін C є потужним антиоксидантом. Він захищає серце і судини, знижує тиск, рівень холестерину і сечової кислоти.
- Кальцій допомагає нормалізувати артеріальний тиск, стимулює активність гормонів, сприяє нормальному сну, необхідний для побудови кісткового скелета.
- Фосфор необхідний для нервової та м’язової системи. Він допомагає організму виробляти енергію.
- Амінокислоти сприяють утворенню нових клітин, регенерації тканин, підтримують імунітет, нормалізують метаболічні процеси, зміцнюють нервову систему.
Низька калорійність продукту (від 30 до 60 ккал) дозволяє пити кефір на ніч тим, хто стежить за власною вагою або бажає позбутися від зайвих кілограмів.
Як правильно вживати
Лікарі радять пити напій приблизно за 1,5-2 години до сну і не більше 1 склянки. Попередньо його варто зігріти до кімнатної температури.
Потрібно звернути увагу на жирність продукту. Найменше кальцію міститься в 1% напої. Напій 3,2% жирності – самий калорійний. Тому, дотримуючись дієти для зниження ваги, його не варто пити ввечері. Оптимальним вибором буде кисломолочний продукт жирністю 2,5%, в ньому дотриманий баланс між жирами і корисними мікро – і макроелементами.
Для посилення ефективності, можна пити кефір перед сном з різними добавками: корицею, висівками, чорносливом, медом, яблуками, оливковою олією.
Необхідно уважно стежити за термінами придатності. Прострочений продукт може негативно позначитися на здоров’ї.
Вплив кефіру на організм людини
Популярний напій при правильному вживанні здатний вирішити безліч проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Він більш корисний, ніж молоко, особливо, якщо пити кефір на ніч.
Позитивні властивості
Триптофан-альфа-амінокислота, що міститься в напої, в результаті біосинтезу перетворюється в мелатонін. Цей гормон сну допомагає швидше заснути, робить нічний відпочинок більш повноцінним.
Біфідокультури і лактобактерії, якими багатий кефір, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, позбавляють від запорів, покращують мікрофлору кишечника, допомагають швидко позбутися від зайвих кілограмів.
Наявний в напої кальцій краще засвоюється організмом людини в нічний час.
Кефір добре заглушає відчуття голоду. При цьому він швидко засвоюється і не дає зайвого навантаження на травну систему.
Дієтологи рекомендують пити кефір на ніч тим, хто хоче швидко схуднути. Продукт прискорює метаболічні процеси і активізує обмін речовин.
Протипоказання
Напій не рекомендується вживати дітям до 1 року, при індивідуальній непереносимості продукту, людям страждаючим печією, гастритом, виразковою хворобою шлунка, панкреатитом, які мають проблеми з нирками.
Варто утриматися від звичного вечірнього напою якщо вдень були великі фізичні навантаження або почався напад мігрені.