Кращі продукти для здоров’я кісток

Це основа, що є частиною важливої для організму системи – кістково-м’язового апарату. Іншими словами, це величезний за обсягом і значущості пласт тканин, каркас для всіх органів. Захворювань кісткової тканини багато: від переломів і остеопорозу до спадкових патологій і пухлин. І вони проявляються не тільки локальної хворобливістю, але і порушенням функції інших органів, опосередковано, але впливають на весь організм. Тому так важливо зберегти здоров’я кісток і уповільнити їх руйнування.


                                    Лучшие продукты для здоровья костей

Кращою профілактикою хвороб є збалансоване харчування і помірне фізичне навантаження. Кісткова система не буде винятком. Адже всі необхідні для себе елементи кістка отримує з крові, а туди вони потрапляють зі шлунка. Тому з’їдаючи черговий продукт, багатий кальцієм, ми допомагаємо нашому скелету витримувати наше тіло, зберігати його у вертикальному положенні. Але одного кальцію мало. Він працює в зв’язці з фосфором, магнієм, вітаміном D та іншими мікроелементами. Це варто враховувати, складаючи збалансований раціон для себе або своїх близьких.

Жирні сорти риби

Риба-це джерело корисних речовин. Там є кальцій і фосфор в оптимальному для засвоєння співвідношенні. Жирна риба, наприклад, лососеві, багата вітаміном D, який забезпечує всмоктування кальцію в кишечнику і побудова кісткової тканини. Згідно з американськими дослідженнями, у людей, які вживали рибу більше 2 разів на тиждень, якість кісток змінилося в кращу сторону.

Болгарський перець

Досить несподіваний продукт для даної теми. Але насправді все закономірно. Так, в болгарському перці є основні елементи для кісток хоч і в невеликій кількості. Але більший інтерес викликає вітамін А, якого в перці близько 500 мкг. Він бере участь в обмінних процесах, зокрема в синтезі білків, таким чином стимулюючи ріст кісток.

Бобові

Різні за поживною цінністю представники бобових-цінне джерело рослинного білка і клітковини. Для кісток корисні всі бобові в комбінації або окремо. Наприклад, горох містить вітамін А, в квасолі – багато магнію і фосфору, в нуті – кальцій і фосфор. Їх вживання в їжу сприятливо позначиться на стані скелета.

Тофу

Соєвий сир є цінним джерелом білка рослинного походження. Крім цього, він багатий кальцієм і фосфором, співвідношення яких оптимально для засвоєння і побудови здорових кісток. Комбінація даних компонентів здатна збільшувати мінеральну щільність кісткової тканини, що профилактирует переломи і остеопороз.

Темні листові овочі

Рукола, селера, листова капуста можуть сміливо конкурувати з молочними продуктами за вмістом кальцію. Це актуально для людей, які обмежую в раціоні продукти тваринного походження. Крім кальцію в зелених овочах багато магнію і вітаміну До, який відповідальний за утворення остеокальцину – білка кісткової тканини. А ось зі шпинатом треба бути обережним. Крім усього перерахованого, в ньому багато щавлевої кислоти, яка зв’язує кальцій і виводить через нирки, минаючи кістки.

Яйце

Яєчні жовтки містять деяку кількість вітаміну D, а також фосфор, необхідні для будівництва кісток. Тому вживати тільки білок яйця для зниження калорійності продукту – не найкраща ідея. Адже в жовтку міститься набагато більше корисних компонентів для правильного раціону.

Гарбузове насіння

Як і інші насіння, гарбузове насіння містять в собі концентрат мікроелементів і поживних речовин, корисних для здоров’я. Для кісток необхідні цинк і магній. Цинк становить половину елементів в насінні і необхідний для правильного формування кісткової тканини. А без магнію засвоєння кальцію буде під питанням.

Такий перелік продуктів, багатих важливими елементами для здоров’я кісток, урізноманітнює раціон, зробить його збалансованим і допоможе зміцнити скелет. Такий вибір підійде людям з непереносимістю молочних продуктів і вегетаріанцям.