Дієта при отруєнні: етапи відновлення

Отруєння (інтоксикація) — це патологічний стан, що виникає внаслідок впливу патогенних бактерій, отрути або токсину на організм людини.


                                    Диета при отравлении: этапы восстановления

Найпоширенішим є харчове. Пов’язано з вживанням зіпсованих продуктів харчування. Супроводжується головним болем, запамороченням, нудотою, нападами блювоти і м’язовою слабкістю. У деяких випадках рідким стільцем, підвищенням температури тіла. Інкубаційний період триває від пари годин до доби. Після надання першої медичної допомоги хворому слід негайно звернутися до лікаря. Зазвичай призначається медикаментозне лікування. Однак для повного одужання рекомендується скорегувати раціон.

Харчування в перший тиждень

У перший день, якщо блювота або діарея не припинилися, розумніше відмовитися від прийому їжі. Будь-які продукти тільки посилять симптоматику. Потрібно пити кип’ячену теплу воду. Самопочуття допоможуть поліпшити і несолодкі відвари з шипшини, ромашки. Дані рослини характеризуються потужними антиоксидантними, протимікробними властивостями. Благотворно впливають на мікрофлору шлунково-кишкового тракту.

На другу і третю добу список дозволених напоїв поповнюється некислими компотами, фруктовими киселями, зеленим чаєм. Можна ввести в раціон рисову, гречану каші без масла, а також пюре з відварених некрохмальних овочів. Не варто забувати про пшеничних сухарях, які легко засвоюються, перешкоджають розвитку бродіння, усувають подразнення слизової оболонки, запобігають появі надмірного газоутворення.

Потім необхідно перейти на шестиразове харчування. Максимально допустимий обсяг порцій повинен дорівнювати 200 грамам. Харчова цінність не перевищувати 2000 ккал в день. Це посприяє зниженню навантаження на травний тракт. Активізує функціонування шлунка і кишечника.

Після нормалізації стану можна доповнити меню картоплею, овочевими крем-супами, котлетами, тефтелями. Фарш краще виготовляти з курячого філе в домашніх умовах. Віддавати перевагу термічній обробці парою, варінні, запіканню. Тимчасово скоротити добові норми солі і цукру до 6 грамів. В якості підсилювачів смаку використовувати сушені пряні трави, а не магазинні суміші приправ. Категорично заборонені кмин, лавровий лист, запашний перець, так як вони мають послаблюючу дію.

Що потрібно їсти далі

На два тижні виключити з меню:

  • снеки;
  • напівфабрикат;
  • смажений;
  • надмірно солоні страви;
  • здобні хлібобулочні вироби;
  • насолода.

Обов’язково щодня випивати 1,5 літра мінеральної води без газу, щоб відновити водно-сольовий баланс. До того ж, мається на увазі повна відмова від алкоголю. Бажано продовжувати дотримуватися принципів дрібного харчування. Збільшити розмір порцій. Супи готувати на основі пісного бульйону. Нежирні види морської риби і м’ясо запікати в духовій шафі при температурі не менше 180°C. курячі, перепелині яйця просто відварювати.

Вживати фрукти і ягоди, що розріджують жовч, відновлюють клітини печінки. Наприклад, стиглі банани, запечені яблука, груші солодких сортів, полуницю. Натуральні соки через підвищену кислотність слід розбавляти водою. Кефір з низьким вмістом жиру, натуральний грецький йогурт ефективно очищають організм від шлаків, токсичних сполук. Імбирний чай заповнює дефіцит вітамінів, прискорить метаболічні процеси. Макарони з твердих сортів пшениці збагачені мінеральними речовинами. Покращують апетит, надовго втамовують відчуття голоду.

За чотири дні до закінчення дотримання дієти, можна урізноманітнити раціон свіжою зеленню, невеликою кількістю оливкової або соняшникової олій. Почати поступово повертатися до звичного харчування. Щоб уникнути повторного отруєння при покупці продуктів звертати особливу увагу на термін придатності, хімічний склад, зовнішній вигляд, цілісність упаковки. Дотримуватися елементарних норм зберігання готових страв.