Щоб поліпшити стан судин, серця, потрібно нормалізувати спосіб життя, налагодити раціон, фізичну активність. Хороші результати дають також вітаміни для серця і судин. Сьогодні ми поговоримо про них докладніше: які бувають, чим корисні, кому і для чого правильно приймати.
Які вітаміни будуть корисні
Якщо діагностовано високий холестерин, корисно буде пити комплекси з нікотиновою кислотою, вітаміном Е, Омега-3. При гіпертонії лікарі призначають діуретики – сечогінні засоби, що виводять з організму магній і калій. Щоб відновити баланс, підтримати серцевий м’яз, ці мінерали рекомендовано приймати окремо – курсами або на постійній основі.
Основні вітаміни для серця і судин:
- Е-знижує вміст холестерину в крові, розширює судини.
- З-прискорює виведення шкідливого холестерину.
- В6-регулює роботу серцевого м’яза.
- F-містить незамінні жирні кислоти, які запобігають «склеювання» тромбоцитів, розріджують кров.
- РР-зміцнює судини.
- В1-необхідний для нормальної роботи серцевого м’яза, на тлі дефіцитів розвиваються тахікардія, гіпотонія.
- В13-покращує скорочення міокарда.
- В3-розширює судини, активізує кровообіг, знижує тиск.
- Q – 10-коензим або вітаміноподібна речовина, головне джерело енергії для м’яза серця.
- N-надає дієву профілактику тромбофлебіту, варикозу, допомагає у виведенні поганого холестерину.
Кому потрібно приймати кардіопрепарати
Вітаміни, що зміцнюють серце, будуть корисні людям будь-якого віку. Їх прийом-обов’язкова умова для підтримки здоров’я, продовження життя. Підбирати комплекс в ідеалі повинен лікар, особливо якщо проблеми вже дали про себе знати. До профілактичних засобів вимог менше, але і вони повинні мати достатню ефективність.
Вітаміни при тривалому прийомі показують хороші результати – зміцнюють м’язи серця, покращують стан судин, є дієвою мірою профілактики багатьох захворювань. Показано застосування відповідних комплексів:
- спортсменам і людям фізичної праці;
- пацієнтам з серйозними серцевими патологіями в анамнезі;
- людям, у яких є проблеми з судинами голови, роботою нижніх кінцівок;
- всім після 35 років в профілактичних цілях;
- работничкам шкідливих виробництв;
- підліткам за індивідуальними показаннями і після консультації лікаря.
У продажу сьогодні можна знайти натуральні препарати і передові напрацювання хімфарма. Універсальної для всіх формули немає – потрібно враховувати показання. Вітаміни можна купити без рецепта – головне слідувати інструкції і не перевищувати дозування. Це не підвищить ефективність, зате збільшить ймовірність побічних реакцій.
Найкращі вітаміни для зміцнення судин і підтримки серця
Якщо говорити про кращі вітаміни для підтримки серця і серцевого м’яза, то потрібно згадати:
- Л-карнітин-перетворює надлишки жиру в енергію для серця, знижує небезпечний холестерин і м’яко стабілізує тиск.
- Коензим Q10-бере безпосередню участь в утворенні молекул, які відповідають за транспорт енергії. Якщо їх мало, порушуються скорочення серцевого м’яза. Здоровий молодий організм виробляє речовину в надлишку, але потім його кількість знижується. Закономірний підсумок-збої в роботі серця, склерозування судин, старіння міокарда. У літньому віці приймати Q10 потрібно обов’язково.
- Лецитин-відповідає за транспортування поживних речовин до серця. Перешкоджає активному утворенню бляшок холестерину, відновлює нормальний вміст жиру в крові. Лецитин потрібен пацієнтам з гіпертонією, ІХС, кардіоміопатією, під час реабілітації після інфаркту, інсульту.
Крім вітамінів потрібно приймати ряд мікроелементів. Це забезпечить комплексну підтримку організму, поліпшить стан судин, серця.
Мікроелементи для серця
Кардіовітаміни зазвичай містять калій-мікроелемент бере участь в проведенні електричних імпульсів по нервових волокнах міокарда, нормалізує вміст натрію в організмі. Рекомендований магній-він знижує тиск, розширює судинний просвіт, вирівнює робочі ритми, бере участь в синтезі ферментів, які відповідають за нормальну роботу серця. Корисний також селен-він допомагає краще засвоювати основні нутрієнти, нейтралізує дію вільних радикалів. Нестача селену підвищує ймовірність ІХС, інсульту, інфаркту. Фосфор корисний для серця, оскільки покращує передачу нервових імпульсів і м’язові скорочення. Важливий будівельний елемент клітинних мембран.
Кальцій зміцнює судини, покращує скоротливість міокарда. Мінерали з вітамінами випускають у вигляді таблеток, капсул, порошків, розчинів для ін’єкцій. Препарати можуть містити окремий елемент або цілий комплекс. Підбір повинен здійснювати лікар з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта. Також потрібно стежити за реакцією після початку прийому – якщо щось насторожує, можливо, засіб вам просто не підходить. До початку лікування переконайтеся у відсутності реакцій індивідуальної непереносимості.
Нутрієнти хоч і продаються без рецепта, але це не нейтральні або нешкідливі засоби, у них є протипоказання, побічні ефекти. Самолікування-не найкращий варіант в будь-якому віці. Ви втрачаєте час і можете вибрати препарат, який просто не допоможе. Правильніше буде звернутися до фахівця за призначенням.
Рекомендації по прийому вітамінів
Кардіовітаміни можуть мати різний склад – вибирайте оптимальну формулу з урахуванням діагностованих дефіцитів. Що краще-комплексний препарат або окремі вітаміни для серця? Все залежить від індивідуальних показань і дозувань. Якщо у організму підвищена потреба в конкретних речовинах, їх варто приймати окремо. Вирішили пропити курс для профілактики, підтримки серця і судин – можна зупинитися на комплексних кардіо вітамінах, які містять все необхідне.
Чому не варто займатися самолікуванням – вітамінні препарати і мінеральні комплекси можуть бути несумісними з рядом ліків. Лікар уточнить, що ви приймаєте, з урахуванням отриманої інформації порекомендує оптимальний варіант. Можливо, потрібно буде рознести прийом вітамінів і лікарських препаратів в часі, щоб кошти не порушували дію один одного. Якщо будете пити вітамінні монопрепарати, переконайтеся, що вони сумісні один з одним. Це дозволить зберегти здоров’я, домогтися оптимальних результатів і заощадити гроші.
Позитивно на стан серця і судин впливає правильна дієта. У даному випадку варто придивитися до середземноморської з високим вмістом зелені, овочів, оливкової олії, фруктів, морепродуктів. Корисні для серця брокколі, курага, горіхи, холодноводна риба, гранати, яблука, банани, помідори, гарбуз, чорний шоколад. Якщо кардіовітаміни призначив лікар, обов’язково пропийте їх потрібен час. Але відкоригувати дієту теж буде корисним.
Вітаміни для здоров’я серця зручно замовляти онлайн. В інтернет-аптеці Farmani великий вибір сертифікованих препаратів і доступні ціни. Будьте здорові!