Великодні страви в різних країнах

Напередодні весняних свят багато господинь зайняті пошуком незвичайних рецептів для пасхального столу. Незважаючи на те, що за традицією головними частуваннями в цей день стають паски і фарбовані яйця, Пасхальна неділя – відмінний привід запропонувати гостям спробувати нові делікатеси. Особливий інтерес можуть викликати класичні великодні страви з різних країн світу.


                                    Пасхальные блюда в разных странах

Італійський пасхальний Голуб

Блюдо символізує голуба, який прибув на Ноїв ковчег з оливковою гілкою. Воно являє собою глазуровану, прикрашену мигдалем випічку з приємним смаком і тонким ароматом. Для приготування пасхального голуба роблять кілька різновидів тесту: дріжджове, пісочне і 2 види їх сумішей в різних пропорціях. Глазур роблять з яєчних білків, з’єднаних з цукром.

Ніжка ягняти по-французьки

Засновники високої кухні свіжої випічки воліють вишукані другі страви, зокрема,» le gigot d’agneau Pascal«, що перекладається як»ніжка ягняти”. Рецепт заснований не на різноманітності спецій або незвичайних інгредієнтів, а на кулінарній техніці. Завдяки правильному способу приготування, соковите м’ясо легко відділяється від кістки.

Ніжка готується на сковороді з оливковою олією і яловичим бульйоном. Для смаку в ємність додають розмарин, часник, цибулю і чорний перець. Важливо потомить не менше 4,5 годин в духовці, після чого включити режим запікання на 45 хвилин. Що залишився в сковороді бульйон використовують для приготування соусу.

Іспанські торріхас

Напередодні Страсного тижня у всіх іспанських закладах включають в меню торріхас. Це просте блюдо користується неймовірною популярністю в країні. Торріхас називають вимочені у вині або молоці солодкі тости. Вони нагадують класичні грінки. Для додання смаку готові торріхас посипають корицею і цукровою пудрою.

Шинка в хлібному тісті по-австрійськи

Австрійська традиційна святкова кухня представлена не тільки карколомними десертами. Головна прикраса пасхального столу місцевих жителів-запечена в хлібному тісті шинка. Її смак доповнюють гарніри у вигляді домашніх яєць, солінь, сиру і свіжого хрону.

Перед початком складання національного делікатесу шинку варять до готовності протягом півтори години. Дріжджове тісто роблять на основі суміші житнього і пшеничного борошна, а в начинку кладуть моркву, ягоди ялівцю, лавровий лист, цибулю і чорний перець. Для отримання рум’яної скоринки поверхню «пирога» змащують молочно-яєчної сумішшю. Процес випікання ділиться на кілька етапів і включає використання ємності з водою для підвищення вологості в духовці. Саме завдяки тривалому і складного процесу приготування шинка в хлібному тісті набуває неповторні смакові якості.

Грецький козунак

Інші любителі випічки-жителі Греції. У Великодню неділю вони готують здобний пиріг, який називається козунак. Його роблять на основі солодкого дріжджового тіста з маслом. За традицією верхівку здоби щедро посипають насінням кунжуту, а всередину кладуть фарбовані яйця, які виконують декоративну функцію. Зазвичай їх не використовують для їжі. Особливий смак пиріг набуває за рахунок додавання пряної кориці, мускатного горіха і апельсинової цедри.

Вивчення гастрономічних традицій різних країн допоможе урізноманітнити звичний раціон. Будь-яке з представлених страв прикрасить великодній стіл і порадує гостей вишуканим смаком і тонким ароматом святкових страв. Простота деяких рецептів дозволить впоратися з приготуванням навіть новачків на кулінарному терені.