Завжди можна приготувати соковиті і смачні котлети з яловичого фаршу. Головне, зробити все правильно і з дотриманням технологічного процесу.
Продукти даються з розрахунку на 6 порцій. Час приготування: 20 хв.
Що потрібно для приготування
Компоненти:
- Фарш яловичий – 500 г;
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.;
- Борошно пшеничне – 2 ст.;
- Сметана або майонез – 2-3 ст.;
- Яйце куряче – 1 шт.;
- Твердий сир – 100 г;
- Будь-яка рослинна олія – 30 г;
- Сіль за смаком;
- Перець мелений за смаком;
- Панірувальні сухарі – 1 пачка.
Як ми готуємо?
- Перекладіть яловичий фарш в глибоку миску.
- Беремо сир і трьом на крупній тертці.
- Цибулину необхідно очистити від лушпиння і акуратно натерти на дрібній тертці.
- Додаємо у фарш сметану або майонез, яйце, сир, сіль і перець.
- Перемішуємо для однорідності, додаємо борошно. Ще раз перемішайте.
- Змочіть руки і сформуйте котлети. Обваляти в панірувальних сухарях.
- Розігрійте сковороду. Влийте олію.
- Як гарнір можна подати картоплю та інші овочі, рис, гречку.
Поради від шеф-кухаря
-
- Масло для смаження можна взяти будь-яке рослинне масло.
- Ми не рекомендуємо купувати готовий фарш. Краще купити хороший шматок яловичини і подрібнити його незадовго до приготування страви. У приготуванні повинна бути присутня тільки яловичина.
- Переверніть м’ясо на м’ясорубці двічі, бажано більше.
- Котлети будуть м’якше і смачніше, якщо відбити фарш. Зробити це просто. Покладіть його в пакет і вдарте ним об поверхню столу кілька разів. Це зробить готові котлети більш пухкими.
- Рекомендуємо додати у фарш зовсім трохи крижаної води, буквально пару чайних ложок. Ви гарантовано отримаєте соковиту страву.
- Під час смаження їх можна перевернути тільки один раз.
- Якщо ви хочете збільшити ніжність котлет, то добре протушкувати їх в духовці, а краще приготувати в духовці. Також добре додати улюблений соус або звичайний яловичий бульйон зі спеціями.
- Хочете гарантовано отримати котлети, які будуть танути в роті? Насправді все дуже просто.
Візьміть 700 гр. яловичий фарш. Додаємо дві великі цибулини, 2 зубчики часнику і 1 скибочку батона, розмоченого в молоці. Все пропускають через м’ясорубку не менше 2 разів і перемішують до повної однорідності.
Додаємо яйце, спеції і сіль. Вимішуємо до повної однорідності. Покласти в пакет і відбити. Залиште на 15 хвилин.
Змочіть руки і зробіть котлети. Всередину потрібно покласти шматочок плавленого сиру. Обваляйте в панірувальних сухарях і відправте в духовку на 40 хвилин на змащене маслом деко. Також можна тушкувати в соусі або бульйоні.
- Можна вдатися до незвичайного рецепту. Вам знадобиться твердий пучок шпинату і кілька пір’я зеленої цибулі. Дрібно нарізати. Візьміть очищену картоплю, помийте і натріть на дрібній тертці. Покладіть сік і м’якоть у фарш. Додаємо спеції, сіль і вимішуємо. Збийте яйце і додайте до фаршу і гарненько перемішайте. Формують невеликі котлети і обсмажують, паніровку роблять за бажанням. Як тільки бічна сторона підрум’яниться. Переверніть, зменшіть вогонь і накрийте кришкою, доведіть котлети до повної готовності. Це займе від 40 хвилин до години.
- Якщо у вас є мультиварка. Фарш готується за будь-яким обраним рецептом. Каструлю мультиварки необхідно змастити маслом. На 10 хвилин потрібно включити режим «Випічка», потім вимкнути його, перевернути котлети і повторити процедуру. Залийте котлети водою до половини висоти. Якщо вам подобається смак трохи гостріше, то додайте в воду столову ложку томатної пасти або кетчупу і перемішайте. Активуйте режим гасіння і залиште на 60 – 90 хвилин.
- Гарніром може бути що завгодно, наприклад, макарони, овочі, рис, відварна сочевиця, овочевий салат з рослинним маслом, сметана або соус.