Які поєднання вина і страв необхідно уникати

Продумуючи святкові частування, не забувайте, що деякі продукти і вина не поєднуються один з одним. Про те, які комбінації виявляться невдалими, розповімо далі в матеріалі. Але попередньо нагадаємо, що алкоголь слід вживати в міру.


                                    Какие сочетания вина и блюд необходимо избегать

Танінні напої з темним шоколадом

Якщо ви віддаєте перевагу червоні сухі напої, зокрема, Бордо, Бургунді або Каберне, знайте: в них містяться таніни – також, як і в шоколаді. Вони чудово поєднуються з гострими стравами, але не з темним шоколадом. Правда, є і виняток: неприємна гірчинка не з’являється, якщо поєднувати ласощі з какао-бобів з кріпленими напоями, наприклад, Мальбек або Зінфандель.

Будь-який виноградний напій з сирими овочами

Ці продукти і будь-які вина не поєднуються один з одним. Вся справа в достатку сірчистих сполук і гіркого присмаку. Тому в даному випадку до білого або рожевого напою слід подати капусту, спаржу, шпинат з сиром або з соусами, щоб «перекрити» неприємний смак.

Яйця з виноградним напоєм

Жовток абсолютно не поєднується з цим напоєм. По-перше, він пригнічує його смак, по-друге, дає неапетитний металевий присмак.

Не боїтеся експериментів? Поєднуйте яєчні закуски з Неббіоло та Шардоне.

Будь-який винний напій з кислими ягодами і фруктами

Чи не найвдаліше поєднання – лимони, гранат, брусниця, журавлина, зелені яблука і вина. Вчіться складати правильні пари продуктів.

Так, мускат хороший з солодкими ягодами, а до білих напівсолодким напоїв слід взяти груші. Сухі напої, такі, як Совіньон Блан, добре поєднуються з сухофруктами або бананами.

Танінний напій і жирна риба

Напої, що містять танін, не підходять до жирної риби: в роті після їх вживання залишається неприємний рибний присмак. А ось до ігристому або білому напоїв така риба підходить відмінно.

Рекомендації щодо вибору напоїв

Експерт дав кілька порад з приводу того, як вибрати напій, який підходить саме вам.

Довіряйте своєму смаку

Одним подобається солодке, іншим Солоне, одні вибирають легкі вина, інші вважають за краще насичені важкі. За це відповідають розташовані на небі смакові рецептори.

Проаналізуйте, які продукти припадають вам до смаку найбільше, пробуйте різні поєднання, і ви обов’язково знайдете оптимальний для себе варіант.

Спробуйте зрозуміти, як на смак напою впливають різні інгредієнти

Уявіть собі, яке у вас виникне відчуття, якщо ви вип’єте апельсиновий сік відразу ж після чищення зубів. Приємно точно не буде, а все тому, що сприйняття соку змінила зубна паста. Точно також змінюються відчуття, якщо випити виноградний напій після того, як ви покуштували щось надто солоне або солодке. Також вино погано поєднується з перченими продуктами.

Дотримуйтеся традиційних поєднань

Щоб застілля точно вийшло вдалим, рекомендуємо дотримуватися традиційних поєднань, які припадають до смаку всім.

Наприклад, кисле італійське Бароло складе хорошу “компанію” стейку з реберець. А до устриць підійде шампанське або мускат: в даному випадку кислотність виноградного напою нейтралізується лимонним соком. Такі частування, як шаблі, Гаві або Альбаріньо гарні з молюсками.