Як чай підкорював Францію?

Виявляється, французи люблять чай нітрохи не менше, ніж кава. Тому закладів, де можна спробувати традиційні французькі види чаю, дуже багато в будь-якому місті цієї прекрасної і загадкової країни. Чай завжди подають у вуличних кафе, і гості можуть у всій повноті насолодитися ним.


                                    Как чай покорял Францию?

Чай відомий французам ще з XVII століття. Спочатку його пили тільки королі і аристократи, тому традиція чаювання тут завжди залишається на висоті.

Коротка історія чаю у Франції

До Франції чай завезли швидше, ніж до Великобританії, де він вважається найпопулярнішим напоєм. Чай відомий у Франції починаючи з XVII століття. Спочатку його вживали як лікарський засіб, але потім стали подавати до столу в ранковий і післяполудневий час.

Відомо, що король Людовик XIV дуже любив чай і пив його у великій кількості. Особливо монарху подобався чай з молоком. Вважається, що саме французи першими стали додавати молоко в чай. Аристократи швидко перейняли королівську звичку, але коли сталася велика французька революція, чай тимчасово і надовго втратив свою популярність, так як всі королівські і «панські» звички революціонери намагалися винищити на корені. Однак прихильникам революції не вдалося знищити всі чайні салони і компанії. Вони процвітають і до цього дня.

Чай французи п’ють із задоволенням, вважаючи за краще чорні сорти. Головне – щоб чай був ніжним і вишуканим. Що стосується молока або лимона, його в чай додають рідко, як правило, у виняткових випадках. Англійці роблять заварку більш міцною, а французи вважають за краще, щоб напій був більш ароматним або ароматизованим.

Який чай віддають перевагу французи?

Зазвичай французи віддають перевагу таким видам чаю:

  • кастард. Чай зі збитими жовтками яєць, молоком і цукровим піском;
  • м’ятний чай. Його заварюють разом із зеленим і змішують з кастардом;
  • паризький чай. Складається з чорного чаю, соку апельсина, цедри лимона і коньяку. Також в нього додають мускатний горіх і цукор за смаком;
  • вечірній пунш по-французьки. Складається з чорного байхового чаю, сухого червоного вина, вишневого лікеру, коньяку, соку лимона і цукру. Також в нього додають кориці і гвоздику.

Чайні традиції Франції

Після того, як всі гості зберуться, їм подають Чайний стіл, який накривають заздалегідь. Чайний стіл, згідно з традицією, може бути круглим або овальним. На нього обов’язково кладуть світло-жовту або білу скатертину, а також серветки. Чайні банкети, що влаштовуються з приводу знайомства з нареченою або її батьками, завжди супроводжують біла скатертина і чайні троянди на столі.

Чайник ставлять на піднос з мельхіору разом з маслянкою, цукорницею, лимонницею і вазочкою, наповненою варенням. Що стосується десертних розеток і тарілок, їх викладають на стіл у вигляді стопок, а прилади для чаювання кладуть на серветку. Для подачі фруктів використовують високі вази, які ставлять в центр столу. Окремий невеликий столик прийнято виділяти:

  • для сірників;
  • для попільничок;
  • для сигарет;
  • для запальничок;
  • для цигарок.

У Франції прийнято, щоб чай завжди розливала господиня будинку. У свою чергу, дочка господині займається подачею гостям меду, цукру і варення. Першими за стіл сідають старші гості. Часто до чаю пропонують алкогольні напої у вигляді рому, коньяку або лікеру. Чарку з напоєм в такому випадку ставлять на піднос, а для пляшок виділяють спеціальний підсобний столик.

Якщо чайний банкет влаштовують з приводу якогось значущого події, після чаю завжди прийнято подавати гостям шампанське. Після закінчення чаювання гості їдять свіжі фрукти, солодке, горіхи, танцюють і грають в різні ігри.