Чи є продукти, які можуть негативно вплинути на зір?

Хороший зір покращує якість життя людини в будь-якому віці. Окуляри і лінзи доставляють незручності їх власникам і вимагають матеріальних витрат. Деякі захворювання очей передаються у спадок або виникають протягом життя під впливом несприятливих факторів.


                                    Есть ли продукты, которые могут негативно повлиять на зрение?

На прийомі офтальмолога пацієнт отримує рекомендації щодо збереження або поліпшення зору. Найчастіше доктор радить скоротити час роботи з гаджетами, виконувати гімнастику для очей, виключити шкідливі звички, збагатити раціон корисними продуктами. Але одного розширення меню недостатньо. Є продукти, які сприяють зниженню зору. Їх слід прибрати з раціону або скоротити споживання. Яка саме їжа негативно впливає на зорову систему?

Солі

Надає готової їжі більш виражений смак. Помірне вживання солі не завдає організму шкоди. За даними досліджень добова норма споживання становить 5 грамів або 1 чайна ложка. Надмірне споживання сприяє затримці рідини в тілі людини. Це підвищує внутрішньоочний тиск і погіршує зір.

Яловичина

Не потрібно повністю виключати з раціону м’ясні продукти, вони є джерелом білка для організму. Досить обмежити вживання червоного і жирного м’яса. Саме жир негативно впливає на стан сітківки і сприяє поступовому погіршенню зору.

Алкогольні напої

Спирт негативно впливає на працездатність всіх органів людини, в тому числі і очей. Рідкісне вживання невеликих доз не робить руйнівного ефекту для зорової системи. Якщо алкоголь присутній в меню людини регулярно, зору наноситься колосальна шкода. Спиртне знижує рівень кисню в крові через різке звуження судин після розширення. Очі відчувають кисневе голодування, червоніють і відчувають дискомфорт у вигляді печіння і сухості. Поступово зір втрачає гостроту, погіршується. Регулярне вживання алкоголю може призвести до порушень зору.

Снеки

Харчове сміття-сухарики, чіпси, солодкі газовані напої. Ці продукти не несуть ніякої користі для організму. Вміщені в них консерванти, підсилювачі смаку та інші харчові добавки завдають шкоди очам і всьому організму людини. Цукор в складі сприяє руйнуванню сітківки. Повне виключення з раціону харчового сміття допоможе зберегти зір протягом багатьох років.

Цукор

Цукерки, солодощі, булочки – джерело швидкої енергії для організму. Вони швидко розщеплюються і перетворюються на глюкозу під час перетравлення. Тому людина отримує відчуття насичення, але на короткий час. Наявність в раціоні великої кількості швидких вуглеводів, особливо в поєднанні з малою активністю, призводить до відкладення жиру. При цьому наслідками стає не тільки зайва вага, але і порушення здоров’я судин, в тому числі і очних. Вони стають тонкими, і збільшується ризик крововиливу в очне яблуко. Солодощі та борошняні вироби слід вживати в невеликій кількості в першій половині дня.

Напівфабрикат

Присутність напівфабрикатів в щоденному раціоні людини небажано. Продукти, які пройшли сильну обробку, підвищують ймовірність ожиріння і захворювання на цукровий діабет. Це пов’язано з великим вмістом жирів і цукру в їх складі. При постійному вживанні напівфабрикатів жир може накопичитися і на м’язах очей. Судини зорової системи стають крихкими, порушується їх кровопостачання.

Яйце

Джерело вітамінів і корисних речовин. Вчені вважають, що людині в день потрібно вживати два яйця. Більша кількість підвищує кількість» поганого ” холестерину. Це призводить до погіршення стану очних судин.