Більшість пацієнтів з ожирінням не отримують рекомендацій щодо схуднення після серцевого нападу

Протягом 6 років проводилися дослідження в 29 країнах, які були спрямовані на вивчення ситуації 10,5 тис.пацієнтів, які страждають на ішемічну хворобу серця. Вони проходили опитування, обстежувалися після 6-24 місяців з моменту госпіталізації через серцевий напад. Чверть досліджуваних-жінки, вік яких в середньому становив близько 62 років.


                                    Большинство пациентов с ожирением не получает рекомендаций для похудения после сердечного приступа

При госпіталізації практично 35% людей були з ожирінням, а 46% – з надмірною вагою. При анкетуванні майже 37% досліджуваних мали ожиріння, причому це були люди молодше 55 років. У Росії такі показники набагато вище: 57% – у жінок і 43% – у чоловіків.

Ті учасники, які згодом зменшили масу тіла на 5% і більше, знизили рівень гіпертонії, діабету. А учасники з незмінною або збільшеною вагою продовжували страждати гіпертонією та іншими захворюваннями. Ті, хто знизив свою вагу, стали відчувати себе набагато краще фізично, у них покращився настрій. При цьому вони харчувалися здоровою їжею, проходили реабілітацію з кардіологами і почали займатися фізкультурою. Тільки в 63,7% випадків лікарі рекомендували дотримуватися дієти, а в 64,2% – фахівці радили активний спосіб життя.

Виходить, що деякі лікарі не враховують того, що ожиріння – це серйозна проблема, що негативно впливає на здоров’я людей. При цьому схуднення не слід поєднувати з відмовою від сигарет, щоб не збільшити вагу.