Підземні гриби під назвою трюфелі дуже популярні у Франції. З них готують цікаві і смачні страви. Трюфель коштує дуже дорого, тому що його не виробляють на промисловому рівні так, щоб зниження ціни було виправдано.
Аромат у трюфеля просто винятковий, а добувають диво-гриби за допомогою молодих свиней або собак. Сам гриб поширюється спорами і є підземним «мешканцем», харчуючись від коренів інших рослин.
Опис і різновиди
Білі трюфелі цінуються гурманами вище всіх інших. Форма у нього куляста, не зовсім правильна, а колір може бути блідо-жовтим або жовтим, як охра. Розміри гриба різні: іноді він досягає величини не більше, ніж волоський горіх, але зустрічаються і екземпляри, які важать кілограм і вище. Запах у дозрілого білого трюфеля дивовижний. Якщо пильно вловлювати його нотки, білий трюфель пахне:
- часник;
- мокрою землею;
- сіно;
- гриб;
- мед.
Є серед білих трюфелів різновид, звана бьянкетто. Смак у неї не такий чудовий, як у класичного білого трюфеля.
У свою чергу, чорні трюфелі бувають зимовими, літніми та осінніми. Запах у них» земляний”, зі специфічними відтінками, а смак м’якоті багатьом нагадує шоколад або вишуканий спиртний напій.
Калорійність і склад
Для початку відзначимо, що 100 грамів продукту містить приблизно 340 кілокалорій. Також в 100 грамах трюфеля міститься 4 г білків, 40 г вуглеводів і 18 г жирів.
Популярні рецепти
Вдома можна приготувати апетитний суп з трюфелями. Для нього (на 4 порції) знадобляться наступні інгредієнти:
- 80 грамів трюфелів;
- два бульйонних кубика;
- 100 грамів селерового кореня;
- 150 грамів філе курки;
- одна велика морква;
- 4 столові ложки білого вермуту;
- 8 штук печериць;
- 60 грамів фуа-гри;
- 1 жовток яйця;
- 250 грамів листкового тіста;
- трохи солі.
Півлітра води доводять до кипіння, потім кидають в неї бульйонні кубики. Все перемішують. Філе солять, кладуть в бульйон і варять протягом шести хвилин, не допускаючи закипання, після чого виймають його з бульйону і обсушують. Моркву і селеру чистять і нарізають кубиками. Печериці теж потрібно почистити, видаливши у них ніжки. Капелюшки також нарізають кубиками і змішують з уже нарізаною морквою і коренем селери. Трюфелі потрібно тонко порізати-не дуже дрібно, але так, щоб скибочки були тонкими.
Після того як всі інгредієнти будуть підготовлені, треба розлити по чотирьох вогнетривким чашках вермут (по столовій ложці в кожну чашку) і додати в кожну таку ж кількість суміші зі свіжих овочів і грибів. Фуа-гра, філе курки і трюфелі, як і овочі, теж нарізають кубиками і кладуть в чашки. Все це рівномірно заливають бульйоном – таким чином, щоб до країв чашок він не доходив. Залишилося розкачати тісто колами і акуратно натягнути кожне коло на чашку. На закінчення тісто змащують яєчним жовтком, змішаним з водою і сіллю.
Готувати страву потрібно в духовій шафі, при температурі 200С протягом 20 хвилин.
Є ще одне прекрасне блюдо, яке називається “трюфелі у винному соусі”. Для його приготування знадобляться:
- 4 столові ложки оливкової олії;
- півкілограма трюфелів;
- головка ріпчастої цибулі;
- 2 столові ложки борошна;
- трохи солі;
- 175 грамів Мадери.
Трюфелі акуратно порізати скибочками, помістити в каструлю, залити холодною водою, довести до кипіння і варити протягом 10 хвилин. Поки трюфелі варяться, можна приступити до приготування соусу. Масло розігрівають в кухлику з додаванням дрібно нарізаної цибулі і готують приблизно 10 хвилин, до зарум’янювання цибулі. Вогонь, при цьому, повинен бути повільним. Коли цибуля підрум’яниться, в суміш вливають воду (750 мл) і вино. Залишилося додати солі і варити все протягом трьох хвилин.
Рідина з готових трюфелів зливають, потім повертають їх назад в каструлю і виливають туди готовий соус. Каструлю щільно закривають кришкою і готують трюфелі в соусі протягом півгодини, додаючи за смаком сіль.