Чи варто їсти кукурудзяні пластівці

Кукурудзяні пластівці були винайдені в XIX столітті і спочатку були показані як продукт дієтичного харчування для лікування стресових захворювань. Доктор-творець рекомендував заливати їх строго холодним молоком і в них не було ні краплі цукру. Сьогодні це-один з найпопулярніших сніданків на світі, обожнюваний дорослими і дітьми. Але щоб вживати пластівці швидкого приготування з максимальними користю і задоволенням, про них потрібно знати певну інформацію.


                                    Стоит ли есть кукурузные хлопья

Склад і калорійність

Енергетична цінність продукту становить 350 ккал на 100 г і може сильно варіюватися в залежності від його конкретного різновиду. У пластівцях присутні крохмаль, вітаміни В3, В4 і В9, а також магній, фосфор і калій.

У магазинному продукті практично завжди також можна виявити цукор і сіль. Додатковими добавками можуть виступати шоколадні краплі, горіхи, в’ялені ягоди та інші традиційні снекові інгредієнти.

Особливості промислового приготування

Все починається з очищення зерен кукурудзи від оболонок і видалення з них зародкової частини. Далі зерна переробляються в крупу, яка піддається процесу тривалого варіння в сиропі з води, цукру і солі.

За допомогою спеціального обладнання, що нагадує великі валики, маса плющиться в найтонші — іноді менше 1 мм пластини, які також розрізають на крихітні частини. Потім пластівці обсмажують. Нерідко на стадії варіння густої маси, в неї додають інші види крупи та інші інгредієнти.

Чим корисні

Цей продукт заряджає життєвою енергією, яка починає вироблятися в організмі вже через півгодини після його вживання. Крім того, завдяки специфіці швидкої теплової обробки, в цьому кукурудзяному продукті зберігається близько 50% від початкового вмісту вітамінів групи В.

Дієтологи вважають, що варто їсти кукурудзяні пластівці дітям і спортсменам, вагітним жінкам, а також людям похилого віку.

При помірному вживанні вони позитивно впливають на серцево-судинну систему, зміцнюють імунітет і навіть захищають клітини шкіри від згубного впливу ультрафіолету.

Чи корисні на сніданок?

На найперший сніданок, тобто натщесерце, їх їсти не рекомендується. Справа в тому, що навіть будучи розмоченими в молоці, соку або кисломолочному напої, пластівці продовжують залишатися грубою їжею для щойно «прокинувся» шлунка.

Дієтологи радять спочатку з’їсти свіжий фрукт або натуральний йогурт без добавок. А потім вже варто їсти кукурудзяні пластівці і взагалі що завгодно.

Ранок-найкращий час для швидких вуглеводів, якими рясніють Сучасні сухі сніданки. Тому що наступні денні фізичні навантаження дозволяють «спалити» їх без шкоди для фігури. А глюкоза в першій половині дня стимулює когнітивні здібності.

Як вибрати і зберігати

Кращою якістю відрізняються ті пластівці, в складі яких немає барвників, ароматизаторів і смакових добавок. З консервантами доведеться змиритися-вони дійсно часто необхідні. Для діабетиків існують сухі сніданки з цукрозамінниками.

Незвичайним смаком відрізняються ті готові пластівці, в яких кукурудзяна основа поєднується з рисової або вівсяної.

Продукт потрібно зберігати в сухому, захищеному від сонячних променів місці при температурі +16…+ 23 градуси. Можливі і деякі температурні відхилення-про них обов’язково вказує виробник на упаковці.

Шкода і протипоказання

Надмірне захоплення сніданками швидкого приготування, тобто солодкими пластівцями, веде до набору зайвої ваги і ненормального підвищення рівня цукру в крові.

Не варто їсти кукурудзяні пластівці при виразковій хворобі шлунка, загостренні гастриту і панкреатиті.

Як зробити в домашніх умовах

Теоретично є сенс клопотати з їх приготуванням тільки для того, щоб отримати якийсь оригінальний продукт. Наприклад, з додаванням улюблених сухофруктів, горішків і тому подібного. Оскільки в принципі, вдома неможливо отримати такі ж тонкі-хрусткі пластівці, як виготовляють в промислових умовах. Але якщо хочеться, то природно приготувати можна.

Базовими інгредієнтами є:

  • вода;
  • цукор (білий, але можна домішати до 20% тростинного для оригінального карамельного присмаку);
  • кукурудзяна крупа самого дрібного помелу.

Процес приготування:

  • Зварити з цукру і води в рівних пропорціях сироп.
  • Коли сироп почав густіти, засипати тонкою цівкою і безперервно помішуючи крупу.
  • На малому вогні проварити 1-1, 5 години, періодично помішуючи, щоб не підгоріла.
  • Відставити з плити, дати трохи охолонути.
  • Вивалити масу на дошку і розкачати качалкою. Можна трохи змастити рослинним маслом, щоб не прилипала.
  • Нарізати ножем на дрібні шматочки. Додатково можна поламати.
  • Поставити майбутні пластівці в розігріту до 250-300 градусів духовку для обсмажування і придбання золотистого кольору.