Якщо ви хочете швидко схуднути без жорстких обмежень в їжі і при цьому позитивно ставитеся до томатів, вам, безсумнівно, сподобається помідорна дієта. Вона не тільки допомагає скинути вагу, але і насичує організм вітамінами і мінералами, очищає його від шлаків і токсинів і заряджає енергією.
Якщо ви хочете швидко схуднути без жорстких обмежень в їжі і при цьому позитивно ставитеся до томатів, вам, безсумнівно, сподобається помідорна дієта. Вона не тільки допомагає скинути вагу (приблизно по кілограму за добу), але і насичує організм вітамінами і мінералами, очищає його від шлаків і токсинів і заряджає енергією.
Як підготуватися до помідорною дієті?
Помідорна дієта відноситься до м’яких засобів схуднення. Вона не завдає удару по організму, тому її можна починати без будь-якої попередньої підготовки. Єдине, якщо ви до цього часу практично не їли помідори, рекомендується протягом тижня поступово вводити їх в раціон. Можна їсти салати, додавати томат до макаронів, рису. Також бажано кілька днів вживати тільки житній або пшеничний хліб. А ось від томатної пасти краще перед дієтою відмовитися, оскільки в ній багато солі і різних приправ.
Помідорна дієта: меню на 5 днів
Кожен, хто сидить на помідорною дієті, становить те меню, яке підходить саме його організму. Ця дієта тим і хороша, що людина може зберегти в раціоні практично всі раніше вживані продукти. Головне-це з’їдати перед кожним прийомом їжі 2 помідори. Також томати можна використовувати в якості інгредієнтів страв.
Пропонуємо вам зразкове меню на п’ять днів дієти:
- Перший день.
- Сніданок: шматочок житнього хліба з невеликою кількістю вершкового масла, тонкий шматочок твердого сиру, кава з молоком.
- Обіду: італійський салат. Для його приготування варяться 50 грам спагетті. До них додається дрібно нарізану варену картоплю (3 штуки). Все це заливається соусом з одного томата, трьох зубчиків часнику, столової ложки оливкової олії, двох ложок соку лимона. Інгредієнти соусу змішуються і гасяться на сковорідці. Сіль і перець додаються за смаком.
- Вечеря: 50 грам готових спагетті змішуються з двома дрібно порізаними вареним картоплинами, 500 грамами шпинату. Суміш вкладається на деко, прикрашається часточками помідора, посипається тертим сиром і запікається протягом 10 хвилин.
- Другий день.
- Сніданок: знежирений йогурт, будь-які ягоди або фрукти.
- Обід. 100 грам курячої грудки (можна відварити або приготує на грилі).
- Вечеря. Томатний суп. Рецептів його багато. Найпростіший готується так. Вариться курячий бульйон. Паралельно ріжеться ріпчасту цибулю і обсмажується на сковорідці. Туди ж додається часник і дрібно порізані томати (чим більше, тим краще). Готова суміш відправляється в бульйон і проварюється 10 хвилин. Перед подачею суп можна посипати кропом.
- Третій день.
- Сніданок: йогурт, фрукти або ягоди, 1 томат.
- Обід. До 50 грамам готових спагетті додається стаканчик знежиреного йогурту, 1 зубчик часнику, 1 цибулину, 100 грам помідорів. Потім беремо трохи (для смаку) свіжого гарбуза і зеленого перцю і обсмажуємо їх на оливковій олії. Додаємо гарбуз з перцем до спагетті, солимо, перчимо. Виходить ексклюзивний овочевий салат.
- Вечеря. 50 грам спагетті змішуються з трьома помідорами, 100 грамами будь-яких смажених грибів. Все викладається на деко, засипається кільцями ріпчастої цибулі і тертим сиром і запікається.
- Четвертий день.
- Сніданок. Шматочок житнього хліба з сиром, кава з молоком.
- Обід. 1-2 томата. Потім їмо спагетті (30 грам), залиті склянкою молока, посипані ваніллю і прикрашені 300 грамами вишні.
- Вечеря. Готуємо соус: 2 потерті моркви обсмажуються, заливаються 100 мілілітрами води і гасяться під кришкою. Потім додаються 4 томата. Соус гаситься ще 10 хвилин. Їм можна заправити спагетті (250 грам). Сіль, перець і базилік додаються за смаком.
- П’ятий день.
- Сніданок: йогурт, ягоди або фрукти.
- Обід. Листя салату розкладаємо на тарілці, прикрашаємо помідорами, порізаними кружечками, посипаємо тертим сиром.
- Вечеря. Тушкуємо квасоля (75 грам) з зеленим перцем (за смаком) і грибами (50 грам). Потім додаємо сюди 25 грам готових спагетті, 2 томата. Блюдо заправляється соусом з молока (3 столові ложки), сирого яйця, пармезану (5 грам).
Всі страви під час дієти солятся і рукавичся по мінімуму. Не забувайте і про те, що в день необхідно випивати літр чистої води.
Якщо ви не любите свіжі томати, їх можна замінювати томатним соком (1 склянка дорівнює 2 томатам). Під час дієти на соку на сніданок можна з’їдати житній хліб з сиром або знежирений сир. Дозволяється і фруктовий салат. На обід готуються запечені або тушковані овочі, салати, варена риба з рисом. На вечерю допустимо з’їдати шматочок вареної курячої грудки.
Переваги помідорної дієти
Плюсів у томатної дієти трохи, але вони суттєві:
- Висока ефективність. Кожен день йде кілограм зайвої ваги.
- Витримати дієту може навіть людина зі слабкою силою волі. Адже під час її не доведеться обмежувати себе в кількості їжі, виключати з раціону те, до чого вже звик організм.
- Простота і доступність. Помідори продаються в магазині цілий рік. На приготування салатів, супів і тушкованих овочів витрачається небагато часу.
- Під час дієти можна не переривати заняття спортом.
- Дієта нормалізує обмін речовин і роботу серцево-судинної системи, зміцнює імунітет, омолоджує організм.
- Вживання великої кількості томатів є прекрасною профілактикою захворювань нирок і сечового міхура, мінімізує ризик розвитку онкології.
Негативні наслідки дієти
Як і будь-яка дієта, помідорна може привести до:
- нестачі білка. Це негативно позначається на розвитку м’язів;
- зовнішніми ознаками старіння. Для будь – якого організму щоденна втрата кілограма ваги-це занадто багато. Тому з’являється целюліт, стають видні розтяжки, шкіра в’яне;
- значного підвищення кислотності. Через це можуть початися проблеми зі шлунком;
- зневоднення. Зловживання томатами порушує водно-сольовий баланс;
- алергічної реакції. Алергія з’являється тільки у тих, у кого вже є передумови для її розвитку.
Кому протипоказана помідорна дієта?
Перед тим, як сідати на томатну дієту, обов’язково перевірте, чи не входите ви в групу ризику. Отже, вживання великої кількості помідорів заборонено:
- страждаючим від хвороб нирок, печінки, травного тракту, серцево-судинної системи;
- мають виразку шлунка або кишечника, гастрит, низький імунітет;
- хворим артрозом і артритом;
- тим, у кого явна непереносимість томатів;
- дітям і підліткам, літнім людям, вагітним, годуючим мамам;
- перенесли недавно хірургічну операцію або важке захворювання;
- регулярно пломбують зуби, мають пошкоджену зубну емаль, страждають від підвищеної чутливості зубів;
- тим, у кого є який-небудь запальний процес, що протікає в гострій формі.
Підбивати підсумки. Томатна дієта гарантує прекрасні результати. Схуднути вдається навіть при небажанні переходити на здорове харчування і відмову від фізичних навантажень. У перші три дні зникають 3 зайвих кілограми. Потім (якщо ви вирішили продовжити дієту далі) можна скинути ще 5-6 кілограмів за 10-14 днів. Але томатна дієта, як і багато інших, приносить не тільки користь, але і шкоду. Тому сідати на неї необхідно тільки при відсутності серйозних захворювань. І при перших ознаках погіршення самопочуття слід відмовитися від зловживання томатами.