XXI століття-епоха технічного прогресу, практично безмежних людських можливостей і… комплекс. Особливо дісталося прекрасній половині людства: мода на стандарти краси не тільки мінлива, але і дуже вимоглива — і до обличчя, і до фігури. Ще якихось 70 років тому легендарна Мерилін Монро сміливо фотографувалася в купальнику, що відкриває не тільки апетитні форми зірки, але і целюліт. Так-так, ту саму жахливу і підступну апельсинову кірку, через яку дівчата зараз ридають до знемоги в спортзалі, відмовляються від мучного і солодкого, мужньо переносять масаж, обгортання з перцем і навіть уколи ліполітиків. Так чи варта гра свічок і чи не марні такі муки?
Хто придумав целюліт?
До 1970-х рр.нерівності і горбки на жіночому тілі не викликали паніки і бажання вдавитися: це вважалося абсолютно нормальним явищем. Тому фото вже згаданої Мерилін Монро, легендарної красуні Бетті Пейдж та інших ікон стилю золотого століття Голлівуду дійшли до нас без ретуші. Але все змінилося з виходом книги Ніколь Ронсар-хитрої господині салону краси в центрі Нью-Йорка, яка вирішила перетворити нешкідливий целюліт в золоту жилу. Рецензія Vogue забезпечила ажіотаж, і цей нетлінний твір моментально перетворився на бестселер. Ронсар переконала читачок, що з целюлітом треба боротися, запустила виробництво антицелюлітних засобів, відкрила курси масажу в своєму салоні і сколотила на цьому вельми пристойний стан. З плином часу антицелюлітна кампанія набрала величезних обертів, і сьогодні йдуть запеклі суперечки-чи треба боротися з цим фізіологічним явищем чи ні, чи є целюліт хворобою, сигналом порушень в роботі внутрішніх органів або він цілком природний і нешкідливий, як і інші жирові прошарки?
Що робити?
Целюліт – в силу особливостей будови і способу накопичення жиру в організмі — з’являється тільки у жінок, причому незалежно від віку, фізичної активності і маси тіла. Перші три стадії є більшою мірою косметичним дефектом, а ось четверта – вже захворюванням, може супроводжуватися болями і свідчить про серйозні порушення в обміні речовин, лімфотоці і роботі ендокринної системи. Дуже багато обумовлено генетикою і якістю шкірних покривів: якщо ваше тіло схильне до утворення розтяжок, шкіра в’яла, то целюліт не забариться з’явитися в зовсім юному віці. У той час як є жінки 35-40 років пишних форм, які народили одного або декількох дітей і зберегли при цьому гладку рівну шкіру. Так що ж робити? Піклуватися про своє тіло! Звичайно, ніхто вам не дасть гарантії, що целюліт пропаде назавжди — це буде просто нечесно. І якщо ви вирішили радикально боротися із зайвим жиром і налаштовані рішуче, перед курсом ін’єкцій або ліпосакцією проконсультуйтеся з косметологом або хірургом «Еммаклінік», якому ви довіряєте. Однак можемо сказати з повною впевненістю: регулярні курси масажу, обгортання, догляд за тілом точно поліпшать стан шкіри і кровотоку, обмінні процеси в клітинах, підвищать настрій і самооцінку — а чи не той це результат, за яким ми йдемо в косметичний кабінет? Але найголовніше-ставтеся до свого тіла з любов’ю, і воно буде Вам вдячно!
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.