Як замаринувати шашлик?

Жоден рецепт шашлику не обходиться без стадії маринування. Його призначення полягає не тільки в тому, щоб поліпшити смакові якості м’яса і надати йому спокусливий багатий аромат, але і в тому, щоб зробити його більш м’яким, ніжним і соковитим, прискорити процес його приготування. Маринування м’ясних шматочків без тіні перебільшення можна порівняти з мистецтвом, в якому є місце як певним правилам, так і свободі самовираження.


                                    Как замариновать шашлык?

Варіанти маринаду

Замаринувати шашлик приголомшливо смачно можна за найпростішими рецептами.

  • Підійде, наприклад, класичний маринад з ріпчастої цибулі, лимонного соку, чорного меленого перцю і свіжого кропу.
  • В окремі групи виділяються маринади на основі кисломолочних продуктів — кефірі, натуральному йогурті, кислому молоці і сметані. Ці інгредієнти добре поєднуються зі свіжою зеленню-кропом, петрушкою, кінзою, а також з такими приправами, як гірчиця і копчена паприка.
  • Від звичайної томатної пасти краще відмовитися на користь більш виразного кетчупу. Поєднувати його з майонезом — не найкорисніший на світі, але апетитний варіант.
  • Любителі солодкуватого присмаку і рум’яної скоринки можуть використовувати в якості маринаду суміш мінералки, гірчиці, меду і червоного салатного лука.
  • А ось рідкий дим в маринаді — інгредієнт абсолютно зайвий. По-перше, тому що м’ясо і без нього придбає характерний відтінок «багаття», а по-друге тому, що практично всі такі продукти містять в складі небезпечні канцерогенні речовини.

Тривалість приготування

Будь-яке м’ясо повинно маринуватися щонайменше 3-4 години, але в принципі, ніякої не буде зіпсований, якщо пролежить в маринаді в холодильнику навіть 12-24 години.

Точний час залежить від наступних факторів:

  • чи готується блюдо з м’яса молодого або старого тваринного;
  • який відріз обраний, наприклад, зі свинини швидше за все готується шия.

Якщо ж часу мало і терміново потрібно рішення, як замаринувати шашлик без втрати якості, то в будь-який маринад досить додати сік ківі. Справа в тому, що специфічні фруктові кислоти цього тропічного пухнастого плоду має властивість розм’якшувати навіть грубі м’ясні волокна.

Дієтичний рецепт

Дієтологи впевнені, що шашлик теж може бути стравою здорової кухні. Головне, використовувати для його приготування правильні інгредієнти. І ось який шашлик можна приготувати, якщо хочеться і смачно поїсти, і не нашкодити фігурі.

З курки в середземноморському стилі

Замаринувати шашлик з філе грудки просто і смачно, щоб він вийшов ніжним, потрібно вибрати м’ясо молодої птиці, а ще не допускати його пересушування над вогненним жаром.

Курку можна замінити на філе індички. Для приготування цієї страви будуть потрібні такі продукти:

  • 500 мл грецького йогурту;
  • сік з половинки лимона;
  • 250 г ріпчастої цибулі;
  • 100 мл білого вина;
  • свіжі прованські трави.

Букет спецій під назвою «прованські трави» складається з багатьох рослин — чебрецю, майорану, шавлії, чабера садового, розмарину, материнки і базиліка. Рекомендується використовувати тільки ті, які вийшло дістати в свіжому вигляді, оскільки сухі добавки в цьому рецепті недоречні і пригорять в процесі смаження.

Для приготування маринаду, зелень потрібно порубати, цибулю нарізати півкільцями, потім перемішати всі інгредієнти. М’ясо птиці потрібно нарізати великими шматочками і залишити в маринаді на 3-4 години.