Спрей для горла – найкраще засобів при запаленні слизових. Ефективна формула за умови правильного вибору і використанні за інструкцією швидко усуне негативні симптоми захворювання, поліпшить самопочуття. Спрей від болю в горлі призначений для місцевого застосування – зрошення порожнини рота і горла. Він ефективний в терапії фарингітів, ларингітів, інших захворювань глотки, як антисептичний засіб.
Купити дитячі та дорослі Спреї для горла в асортименті пропонує інтернет-аптека Farmani. Вона гарантує постійну наявність різних формул-з усіма сертифікатами, на 100% оригінальних, зі свіжими термінами придатності. Цікавить максимально швидке і ефективне лікування захворювань гортані? В такому випадку вибирати засіб і давати рекомендації щодо його застосування повинен лікар. Хоча ліки у вигляді спреїв відпускаються без рецептів, консультація фахівця дуже бажана.
Коли потрібно бити тривогу?
Якщо болить горло, з’явилося неприємне першіння або саднящее почуття, з організмом щось не так. Симптоми загальні для багатьох захворювань – ангіна, застуда, отруєння отруйними речовинами (парами), пр.організм сигналізує про подію збої і закликає вживати заходів. Також неприємні відчуття в області горла виникають через перенапруження голосових зв’язок або тривалого вдихання дуже сухого повітря.
Спеціальний аерозоль простий в застосуванні, полегшить перебіг хвороби в будь-якому віці. Але зверніть увагу: спрей для горла для дітей має один склад, а для дорослих зовсім інший. Не ігноруйте рекомендації виробників і обов’язково звертайтеся за консультацією до лікаря – він вислухає скарги і підкаже оптимальну конкретно у вашому випадку формулу.
При яких проблемах ефективні Спреї для горла
Спреї для горла використовуються в комплексному лікуванні або самостійно – все залежить від особливостей патології, характеру її перебігу. При місцевому застосуванні зазвичай не виникає неприємних симптомів.
Спрей для лікування горла ефективний при:
- Бактеріальних інфекціях. Такі препарати добре показують себе в антибактеріальної терапії скарлатин, дифтерій, ангін. Захворювання протікають важко, з високою температурою. Тому додатково рекомендується застосування жарознижуючих препаратів.
- Вірусних патологіях. Мова про кору, ГРВІ, зазвичай грипі, пр.Спрей для горла усуне неприємні відчуття на кшталт болю під час ковтання, першіння. Якщо турбують головні болі, риніт, занепад сил, озноб, показаний додатковий прийом засобів комплексної дії.
- Грибкових захворюваннях. Збудник грибкової інфекції викликає різні патології на кшталт ангін, фарингітів, ларингітів, тонзилітів.
- Пухлина. Ефективний спрей, що володіє протизапальною дією, не усуне першопричину, зате помітно поліпшить самопочуття.
Також до місцевих протизапальних препаратів відносять пастилки, льодяники, таблетки, порошки, засоби для полоскання. Можете використовувати їх спільно з аерозолями для посилення ефекту.
Механізм розвитку больового синдрому
Біль в горлі, запальні процеси багато в чому обумовлюються особливостями будови ротоглотки. У даній області багато лімфатичної тканини-вона представлена мигдалинами, бічними глотковими валиками, лімфоїдними гранулами. Також в ротоглотці постійно накопичуються мікроорганізми, потенційні патогени. Анатомічні особливості іннервації глотки також збільшують ризики заражень.
З віком зазвичай інтенсивність больового синдрому зменшується, але це не означає, що у літніх людей горло не болить взагалі. Причина зниження больового синдрому криється в дегенеративних і дистрофічних процесах тканин організму. Падає чутливість, зменшуються обсяги лімфоїдної тканини, порушується адгезія мікрофлори.
Негативну симптоматику можуть викликати:
- алерген;
- переохолодження (загальне, локальне);
- інфекційні агенти;
- роздратування в результаті вживання спецій, алкоголю, певних лікарських засобів;
- пересихання слизових;
- травми тканин;
- Герб.
Розуміння першопричини проблеми і способів її усунення дозволить Вам надовго позбутися від негативних проявів. І, навпаки, некоректно підібраний препарат, самолікування часто призводять до затягування перебігу патології, навіть посилення симптомів.
Плюси спреїв для горла
Спрей для горла не тільки ефективний при різних захворюваннях, запаленнях слизових оболонок, але і має наступні переваги:
- простота в застосуванні – досить натиснути на спеціальну кнопку і окропити зів;
- висока ефективність за рахунок комплексної дії-а саме бактерицидного ефекту і механічного усунення патогенів;
- доступна ціна-стоять Спреї для горла бюджетно, точний цінник залежить від складу і бренду;
- зручність-балончик можна тримати на столі, поличці, носити з собою.
Як вибрати?
Основний принцип-це особливості дії. Вирішіть, що вам потрібно – антисептичний препарат, протизапальний засіб або спрей для горла широкої дії. Також потрібно орієнтуватися на бренд і склад. Відомі виробники реалізують якісні, ефективні і, що не менш важливо, безпечні формули. Безіменні марки часто не дають гарантій. Вивчати склад потрібно для виключення ризиків алергічних реакцій під час терапії.
Протизапальні засоби
Оскільки головною причиною болю є запалення, такий препарат для горла допомагає в більшості випадків. Врахуйте, що запальний процес зачіпає внутрішні тканини горла, а не локалізується на поверхні. Для боротьби з патологічним процесом ліки повинні досягти певних шарів тканини. Антисептики не можуть проникати так глибоко, тому не дають швидкого вираженого ефекту.
Знеболюючий
Такі спреї для горла представлені декількома категоріями. Засоби першої групи знімають запалення і, відповідно, купируют больовий синдром. Є Спреї для горла з анестетиком-вони допомагають швидко, але ненадовго. Враховуйте це під час терапії, не покладайтеся тільки на такі препарати – комбінуйте різні. Наприклад, спрей з анестетиком швидко полегшить больовий синдром, але паралельно потрібно лікувати запальний процес.
Також можливе застосування місцевих НПЗЗ. Вони знімають запалення, але не відразу усувають біль. НПЗЗ полегшують біль, купируют запалення. Також вони надають місцеву анестезуючу дію, блокуючи больові імпульси на слизовій ротоглотки. Показання до застосування – роздратування і запалення на тлі фарингітів, гінгівітів, стоматитів. Можна використовувати такі препарати після видалення зубів для профілактики заражень. НПЗЗ мають ряд обмежень в плані сумісності. Їх не можна використовувати з деякими препаратами для лікування застуди. Без консультації лікаря купувати кошти не слід.
Антибактеріальні препарати
Дуже часто причиною появи гнійних запалень, нальоту та інших небажаних патологічних процесів в гортані є патологічна флора. Якщо ви пройшли консультацію лікаря, здали аналізи, і були виявлені гриби і бактерії, що викликають захворювання, показано застосування антибактеріальних спреїв для горла широкого спектру дії. Антимікробні компоненти купируют активне розмноження небезпечних клітин, створюють проблеми з харчуванням патогенів.
Коли потрібен спрей з антибіотиком?
Препарат для горла з антибіотиком призначають при бактеріальної ангіні. Антибіотик в складі має виражений антибактеріальний ефект, інші компоненти формули знімають запалення. При грибкових, вірусних захворюваннях ротоглотки застосовувати спреї даної категорії немає сенсу, оскільки патології викликають стійкі до антибіотикотерапії збудники.
Попередньо рекомендовано прополоскати горло кип’яченою тепловою водою, після видалити вручну (використовуючи стерильний тампон) бактеріальний наліт. Протягом півгодини після зрошення спреєм не можна пити і їсти. Спрей для горла для дітей з антибіотиком теж є, але використовуйте його після консультації з лікарем. Плюс такі препарати показані дітям старше трьох років.