Знеболюючі мазі та гелі, як працюють і як вибирати?

Обезболивающие мази и гели, как работают и как выбирать?

Мазь НВПС-це знеболюючий і протизапальний засіб негормональної категорії, яке усуває запальний процес і швидко полегшує стан. Болі в спині, удари, травми – найчастіші скарги пацієнтів і покупців аптек. Що робити, як швидко допомогти собі? Знеболюючі крему і мазі НПЗЗ призначені для місцевого застосування, швидко купируют біль.

Як працюють нестероїдні протизапальні засоби

Засоби НПЗП купируют запалення, знімають біль і знижують жар. В основі їх дії лежить гальмування процесу утворення тканинних гормонів простагландинів. Саме простагландини викликають розвиток запалення і сприяють больовому ефекту.

Нестероїдні знеболюючі мазі застосовують при патологіях суглобів, дегенеративних змінах, захворюваннях позасуглобових тканин, травмах суглобів, м’язів, зв’язок, сухожиль. Хоча мазь від болю можна купити і без рецепта, дуже бажана консультація з лікарем. Спеціаліст відповість на ваші запитання, оцінить протипоказання і підкаже, який засіб вибрати найкраще. До застосування мазей і гелів від болю перелік обережності мінімальний (в порівнянні з таблетками та іншими формами препаратів), але він все одно є.

У засобів для місцевого використання при болю в суглобах, м’язах багато переваг. До них відносять:

  • просте і безпечне застосування;
  • можливість резорбтивних і місцевих впливів;
  • мінімально виражена системна дія;
  • забезпечення максимальної концентрації в зоні нанесення;
  • можливість поєднання відразу декількох речовин в одному препараті;
  • пролонгована дія.

Гель з знеболюючим ефектом має найпростішу в застосуванні і дієву формулу. Середовище у гелю рідка, плюс до складу входять допоміжні речовини, Активні компоненти, що протидіють болю. Гель не забиває пори шкіри, що обумовлено його пружними пластичними властивостями і досить рідкою консистенцією. Гелі глибоко проникають в шкіру в області нанесення, не викликають подразнень. Мазь НПЗЗ має більш густу консистенцію.

Ефективність застосування мазей і гелів багато в чому залежить від дотримання правил їх використання. Топічні форми рекомендовано не просто наносити, а втирати. В такому випадку протизапальну, знеболюючу дію буде більш вираженим. Згідно з даними досліджень, навіть втирання гелю в шкіру протягом 45 секунд в рази підсилює надходження активних речовин і підвищує ефект. Також нагадуємо: знеболюючі нестероїдні засоби впливають на больові вогнища, розташовані безпосередньо під шкірою. Якщо болять суглоби – наносите кошти в їх проекції, місце удару – його і так далі.

Види НПЗЗ для місцевого застосування

Мазь від болю НПЗЗ за діючою речовиною може ставитися до будь-якої з наступних категорій:

  • Знеболююча мазь. Засоби типу Диклофенак пригнічують дію гормонів простагландинів, за рахунок чого і виникає аналгезуючий, протинабряковий, протизапальний ефект.
  • Хондропротектор. Гелі від болю хондроїтин, Артифлекс не тільки знімають неприємні симптоми, але і стимулюють процеси відновлення хрящів, пригнічують дію ферментів, які руйнують їх.
  • Охолоджуючі формули. Це Меновазан, Діп Риліф та інші. Такі мазі надають місцевий анестезуючий ефект, виражено відволікаючу дію (завдяки придушенню процесів збудження нервових волокон).
  • Зігріваючі протизапальні мазі від болю. Засоби на зразок Сустагін, Травмалгон або мазі з бодягою створюють відчуття тепла і купируют больовий синдром. Тепло з’являється за рахунок розширення поверхневих судин в області нанесення мазі.
  • Знеболюючі крему і мазі з миорелаксирующим ефектом. Вони розслаблюють і посилюють взаємодію з рецепторами ГАМК – тобто медіаторами гальмування нервової системи.
  • Комбіновані препарати. Найпопулярніша формула-Долобене. Виявляється, комплексний вплив на тканини – антитромботичний, поліпшує процеси регенерації, знімає запалення і купирующее біль.

Багато людей ставлять високі оцінки гомеопатичним знеболюючим кремам і мазям. Найпопулярніші-Траумель, Мета Т. перелік побічних ефектів і протипоказань мінімально можливий.

В аптеці Farmani представлені мазі від болю всіх перерахованих категорій. Для замовлення рецепт не потрібен, але ми все одно рекомендуємо спочатку звернутися за консультацією до лікаря – він підкаже оптимальну конкретно у вашому випадку від болю, травм, розтягнень, проблем з суглобами формулу.

Яка мазь знімає біль краще?

Нестероїдні протизапальні знеболюючі мазі працюють краще за інших знеболюючих засобів саме за рахунок наявності в складі НПЗЗ. При цьому кошти діляться на:

  • жарознижувальний;
  • протизапальний;
  • знеболюючий.

Це дозволяє застосовувати їх при патологіях хребта, суглобів, травмах, ударах і інших причинах виникнення неприємних, хворобливих відчуттів. Основні активні речовини формул швидкої дії-Ібупрофен, Диклофенак, Кетопрофен, Індометацин, фенілбутазон. Ці компоненти спрацьовують найкраще і дають виражений ефект. Але Кетопрофен є більше знеболюючим, як і Диклофенак. Решта активні групи купируют запальний процес, в результаті чого поліпшується ваше самопочуття.

Мазь з знеболюючим ефектом наноситься зовнішньо, але чисто технічно вона може всмоктуватися в кровотік, тому для тривалого застосування не підходить. Рекомендований курс лікування – до 10 днів. Якщо потрібно збільшити його, проконсультуйтеся з лікарем і стежте за станом системи травлення. Мазі з НПЗЗ можуть призводити до загострень виразок, гастритів, викликати запалення слизової шлунка.

При хронічних і гострих патологіях м’язів, суглобів, травмах м’яких тканин активно застосовуються охолоджуючі і зігріваючі мазі. Але ви повинні розуміти, що і коли саме краще використовувати – щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю. Протизапальні мазі від болю з розігріваючим ефектом рекомендовано використовувати тільки в період активної реабілітації і при хронічних болях. У гостру фазу захворювання НПЗЗ використовувати не рекомендовано. Після нанесення на проблемні ділянки розігрівають мазі помітно підсилюють місцевий кровотік. До пошкодженої ділянки починають надходити протизапальні компоненти крові. Якщо ви будете використовувати знеболюючі мазі під час гострого періоду, це може привести до погіршення стану і посилення запалення. Під час неактивної фази навпаки відбудуться поліпшення, зменшиться больовий синдром. Зігріваючі мазі від болю зазвичай призначають для лікування ніг в літньому віці. Посилення кровотоку зменшує хворобливість, дає відчуття легкості, підвищує рухливість суглобів. Активні компоненти-бджолина отрута, отрута гадюки, червоний перець. Ні в якому разі не наносите засіб на відкриті рани і пошкоджені ділянки шкіри.

Знеболюючі крему і мазі з НПЗЗ, охолоджуючим ефектом – ідеальний вибір для активної фази місцевого запалення. НПЗЗ прибирають біль, купируют патологічний процес, охолоджуючі усувають набряклість і, відповідно, покращують самопочуття людини. Основні компоненти з охолоджуючим ефектом-ментол і м’ята. У самостійному вигляді вони практично не застосовуються, зате в комплексі з протизапальними нестероїдними компонентами добре показують себе. На пошкоджені ділянки охолоджуючі гелі теж наносити не рекомендовано. Це погіршить кровотік і сповільнить процеси загоєння.

Так який топічний НПЗЗ найкраще? Вибір індивідуальний. Якщо при ін’єкційних, пероральних формах ранжування можливо, то об’єктивну порівняльну оцінку топічних засобів просто нереально виконати. Вплив надають допоміжні речовини у складі, інтенсивність втирання, ймовірний ефект плацебо. Лікарі рекомендують зупинятися на формулах з кетопрофеном і диклофенаком. Ефективність інших засобів не викликає сумнівів, але використовуються вони набагато більш обмежена, досліджень з питання менше.

Чи є протипоказання?

Суворі обмеження є по використанню мазей з зігріваючим ефектом. Їх не можна наносити на проблемні ділянки при гострій формі запалення – ефект може вийти протилежним бажаному. Також охолоджуючі і зігріваючі формули не слід наносити на пошкоджені ділянки шкіри, відкриті рани. Переконайтеся, що шкірні покриви в проблемній області цілісні. Також нагадуємо, що активні компоненти засобів всмоктуються в кровотік. Це може викликати певні проблеми при вагітності і особливо лактації. Якщо є питання, не впевнені у виборі, краще зверніться до лікаря для отримання консультації. Він підкаже безпечний засіб, користь від використання якого буде вище потенційних ризиків для плода. Плюс всім категоріям пацієнтів потрібно виключити ризики індивідуальної непереносимості.