Сірчана пробка в вусі – чому з’являється і як позбутися від неї

Серная пробка в ухе - почему появляется и как избавиться от нее

Сірка утворюється у будь-якої людини в слуховому проході. Такий стан вважають природним. Сірка необхідна, щоб підтримувати в здоровому стані орган слуху. Вона потрібна для зволоження зовнішнього слухового проходу. Ця субстанція захищає його потрапляння бактерій і сторонніх часток, попереджаючи розвиток запалення тканин.

У нормі сірка при розмові або жуванні виходить сама назовні. Але у частини людей цей процес порушений. У них сірка накопичується всередині слухового проходу і утворюється сірчана пробка. Вона створює людині дискомфорт. Розглянемо, за якими ознаками можна запідозрити наявність сірчаної пробки в вусі, якими способами її видаляють.

Чому з’являються сірчані пробки в вухах

Сірчаної пробкою називають грудку загусла вушної сірки, змішаної з ороговілими епітеліальними клітинами і частинками пилу. Вона накопичується всередині слухового проходу, перекриваючи його просвіт. У цього освіти коричневий або жовтуватий колір. Сірка спочатку зберігає м’яку консистенцію, а з плином часу твердне.

Це ускладнює самостійне Витяг сірчаної пробки з вуха. Якщо її не витягти, вона створює дискомфорт людині. Пробка тисне на тканини барабанної перетинки. Погіршується слух, виникає біль в слуховому проході. Існує кілька причин, що провокують формування сірчаних пробок:

  • Неправильне проведення гігієнічних заходів. Ватяну паличку вводять занадто глибоко під час гігієни зовнішнього вуха. В ході очищення вушного проходу сірчані маси проштовхуються вглиб і утрамбовуються. При використанні предметів не пристосованих для чищення вух – спиць, зубочисток та інших гострих предметів відбувається пошкодження шкіри вушного проходу і війок епітелію, які виштовхують сірку назовні. При неправильній гігієні сірчані маси скупчуються і спресовуються всередині порожнини при очищенні вушної сірки.
  • Особливості будови вушних каналів. При наявності вузького і звивистого вушного проходу видалення сірки з нього утруднено. Неможливо повноцінно чистити вуха через таку структуру вуха.
  • Посилення секреції сірки. Посилений синтез вушної сірки стає причиною формування сірчаних пробок. Коли її утворюється багато, процес самоочищення ускладнюється. Такий стан має вроджений характер. Воно буває придбаним і виникає через порушених процесів обміну речовин в організмі. Утворенню сірчаних пробок сприяють патології шкіри. Посилення секреції провокує ще занадто часта чистка вух.
  • Отит. Процес запалення тканин викликає набряк. Це служить механічною перешкодою для виходу сірки і ускладнює природний процес евакуації.
  • Вплив рідини. Сірка при намоканні розбухає і формується пробка. Ця проблема виникає плавців. Тому перед відпусткою на море рекомендують відвідати ЛОРа. Він видалить сірчану пробку з вуха.
  • Чужорідне тіло. Коли потрапляє всередину ходу чужорідний предмет, посилюється процес виділення сірки. Її утворюється багато. Вихід її назовні утруднений через перекриття шляхів виходу стороннім тілом.
  • Багато волосся всередині вушного проходу. Така проблема виникає в літньому віці і ускладнює гігієну вуха. Рясна рослинність перешкоджає евакуації сірки.
  • Сухе повітря. При довгому знаходженні в приміщенні, де низький рівень вологості, грудка сірки висихає і ущільнюється.
  • Умови роботи. Пил в повітрі в робочому приміщенні сприяють утворенню сірчаних пробок.
  • Носіння апарату для поліпшення слуху і навушників-вкладишів. При тривалому застосуванні вони подразнюють шкіру в слуховому проході, що активізує вироблення сірки. Забруднення навушників інфікує тканини і запускає запалення. Це сприяє утворенню пробки.

Збільшення вироблення сірки викликають шкірні хвороби, такі як екзема і дерматити, при розташуванні вогнищ ураження всередині вушного проходу.

Як зрозуміти, що є в вусі пробка з сірки?

Процес формування сірчаної пробки в вусі при гіперсекреції сірки досить тривалий. Накопичення сірки і її загустіння відбувається поступово. Потім вона закупорює прохід вуха. Спочатку пацієнт не відчуває змін. Неприємні прояви патології виникають, коли пробка вже має великий розмір і повністю перекриває просвіт слухового ходу.

Наявність сірчаної пробки у вусі дозволяє запідозрити появу відчуття закладеності або шуму. Людина краще чує свій голос, а навколишні звуки сприймає гірше. Його турбує наявність відчуття розпирання всередині слухового проходу.

Коли пробка у вусі чинить тиск і може пошкодити барабанну перетинку, виникають больові відчуття в слуховому проході. Турбує головний біль і запаморочення, так як вона дратує вестибулярний апарат. Рідше ознаками пробки в вухах стає нудота і кашель. Важливо розуміти, що цей стан небезпечно.

Якщо пробка у вусі впливає на барабанну перетинку постійно, це сприяє розвитку запалення в тканинах. У пацієнта виникає гнійний середній або зовнішній отит. Варто швидко звернутися до лікаря, щоб він позбавив людину від цього освіти.

Стадії формування сірчаної пробки в вусі і її різновиди

Консистенція пробки в вусі визначає стадію процесу. Спочатку вона буває м’якою. З плином часу це утворення стає воскоподібним. Потім його консистенція стає щільною. Воно за багато років іноді набуває кам’янисту щільність.

Чим темніше колір і вище щільність пробки в Вусі, тим вважають, що довше перебувала в слуховому проході. Цей процес часто протікає роками. М’який тип пробок зустрічається частіше у жителів Європи і Африки. Їх колір темно-коричневий. Суха різновид утворень характерна для уродженців Азії та Америки. У них пробки сухі, шаруваті. Вони мають сіре забарвлення.

У грудних дітей при відрижці молоко затікає в вуха, утворюючи молочні пробки. Епідермальна різновид пробок у вусі у дітей виникає через порушення трофіки тканин. Це обумовлено наявністю у них синдрому Картагенера або важкої форми атопічного дерматиту. Для цих патологій характерно прискорення злущування шкірних клітин.

Як можна витягти пробку будинку?

Тільки ЛОР лікар можна безпечно і правильно видаляти сірчані пробки в вусі. Багатьом пацієнтам доводиться витягувати ці освіти в домашніх умовах, так як потрапити на прийом до лікаря цієї спеціальності непросто.

З затверділими сірчаними пробками краще звернутися до лікаря. Видалення сірчаної пробки, яка має м’яку консистенцію, можна спробувати виконати вдома.

Одним способом служить використання спеціальних крапель для вух в домашніх умовах. Вони розм’якшують освіту і полегшують процес вимивання. Спосіб застосування крапель від пробок у вухах наступний:

  • Нагрівається флакон. Для цього він утримується кілька хвилин в долоні.
  • Потрібно лягти набік хворою стороною догори. Закапайте засіб від пробок у вухах всередину слухового проходу або введте турунду, просочену засобом.
  • Для очищення вух через кілька хвилин потрібно повернутися на інший бік і нахилити вушну раковину, куди введено ліки над раковиною. Це необхідно, щоб розчинена сірка змогла витекти.
  • Після цього потрібно промити вухо, використовуючи теплу воду.
  • Цей спосіб для очищення вух використовувати у дітей не рекомендують. Видаляти це утворення повинен тільки дитячий оториноларинголог.

    Існує ще один спосіб видалення з вух сірки. Застосовують свічки для видалення сірчаних пробок з вух. Їх потрібно підпалити і чекати результат. Через деякий час сірчана пробка в вусі розм’якшується і випливає. Використовувати фитосвечи потрібно обережно. Розплавлений віск потрапляє всередину слухового проходу і може прилипнути до поверхні барабанної перетинки.

    Видалення його являє собою дуже трудомісткий і болючий процес. Отоларинголога потрібно провести інструментальний кюретаж. При необережному використанні свічок в домашніх умовах у людини можуть спалахнути волосся. Їх застосування викликає кашель і запаморочення. Ці способи видалення сірчаної пробки не застосовують, коли є перфорація барабанної перетинки. Їх використовувати заборонено, коли людина страждає хронічним гнійним отитом.

    Для профілактики пробок у вухах ці методи теж не застосовують. Людина сама без проведення медичного обстеження не зможе зрозуміти є і це утворення. При візуальному огляді побачити її неможливо. Якщо скупчень сірки немає, можна пересушити тканини барабанної перетинки. У ній утворюється перфорація.

    Популярні препарати для видалення сірчаних пробок

    Щоб видалити скупчення сірки з вух, зараз застосовують такі препарати:

    • Ремо-Вакс. Алантоїн пом’якшує поверхню рогового шару епідермісу і відокремлює від нього відмерлі клітини разом з сіркою. Ці ефективні краплі від пробок у вухах ще мають протизапальну і знеболюючу дію.
    • А-Церумен. Ліки являє собою водну емульсію. Воно містить поверхнево-активні речовини, що розчиняють поступово сірку. Засіб нормалізує вироблення вушної сірки.
    • Анауретте. Препарат випускається у вигляді спрею. Він містить м’ятну і мінеральну олію, а також фітосквалан. Вони розчиняють сірку, що дозволяє прочистити вухо від пробки.
    • Аква Маріс Ото. Засіб містить натуральну морську воду. Спрей механічним шляхом виробляє видалення сірчаної пробки з слухового проходу. Його використовують для гігієнічного догляду за вушним проходом. Засіб можна застосовувати для профілактики пробок у вухах. Це поєднують з регулярним проведенням правильною гігієною.

    Всі препарати мають протипоказання і побічні ефекти. Перед тим як використовувати краплі, потрібно порадитися з Лор фахівцем.

    Чи можна капати в вухо перекис водню?

    Коли сірки накопичується в порожнині вуха, Промивання від пробки можна провести 3% перекисом водню. Її застосовують так само, як і вушні краплі. Після їх закапування відчувають шипіння, потім пробки вимиваються. Процедуру застосування перекису виробляють п’ять разів на добу протягом трьох днів. Вона не підходить для профілактики утворення пробок.

    Чи можна промивати вуха хлоргексидином?

    Хлоргексидином можна обробити вушні ходи, щоб видалити сірчану пробку і гній. Він її розм’якшить і сприяє зменшенню запалення при супутньому отиті. Купуйте недорогі препарати, щоб видалити пробку у вусі в аптечній мережі “Farmani”. Тут можна попередньо замовити ці ліки, а потім викупити в аптеці поруч з будинком.