Ефірні масла для здоров’я: поради остеопата

Эфирные масла для здоровья: советы остеопата

Про цілющу і цілющу силу рослин сьогодні широко відомо. Не меншу користь приносять і ефірні масла, які отримують з плодів, листя, квітів. У цій статті ми зібрали 5 найефективніших складів, застосування яких допоможе вам підтримати здоров’я духу і тіла.

Чайне дерево-чудовий засіб для захисту від вірусних і бактеріальних інфекцій. Стимулювати роботу імунної системи допоможуть буквально пару крапель в аромамедальйоні. Знезаразити повітря в приміщенні можна за допомогою аромалампи з 5 краплями масла чайного дерева. Допомагає воно і позбутися від кашлю, бронхіту: в ємність з теплою водою додайте 4-5 крапель олії і подихайте над розчином протягом 10-15 хвилин.

Левзея-панацея для тих, хто втомився боротися з депресивними станами, апатією, стресом. Пара крапель на подушці сприяють створенню сприятливої для здорового і міцного сну атмосфери. Масаж тімені, потилиці, скронь із застосуванням складу, куди входять 3 краплі ефірного масла левзеї, 2 краплі олії авокадо, 2 краплі лавандового масла, допоможе зняти напругу, знизить стрес, заспокоїть. Масло левзеї також допомагає зняти спазми, розслабити м’язи, усунути напади нудоти, печіння і набряк тканин при укусах комах. Застосовується воно і в реабілітації після операцій, важких хвороб. Для цього роблять компреси на уражені ділянки (при шкірних захворюваннях – на 10 мл основи 6-7 крапель олії) і обгортання (в 0,5 л теплої води додають 10 крапель олії).

Ефірна олія сосни дуже допомагає при простудних захворюваннях. Задушливий кашель зніме розтирання з оливкової олії і ефірного масла сосни, а також інгаляції, які використовують і при лікуванні бронхіальної астми. Для усунення тривоги досить нанести 7 крапель олії на долоні, розтерти і повільно вдихати пари протягом декількох хвилин.

Ще одне масло з потужним протизапальним ефектом-евкаліптова. Його застосовують для лікування простудних захворювань, важких форм бронхіту, запалень органів носоглотки і дихання. Евкаліптова олія здатна збити високу температуру. Для кращого розчинення рекомендується спочатку додати його в столову ложку меду або молока, а потім розвести у воді.

Для боротьби з нервовим напруженням, безсонням, застоєм крові можна використовувати ефірну олію бергамота. Вдихання його парів благотворно впливають на настрій і самопочуття. Місця опіків і укусів комах перестають свербіти і хворіти, якщо нанести на них масло бергамота. При болях в горлі можна використовувати поєднання масла бергамота і чайного дерева, додаючи їх у воду – такий розчин буде дуже ефективний в якості полоскання.

Використовуючи ефірні масла, не забувайте про індивідуальні протипоказання і почуття міри: навіть від найкорисніших з них може сильно зіпсуватися самопочуття, якщо переборщити. Не бійтеся шукати “свій” аромат, орієнтуючись на власні відчуття, і тоді ви точно отримаєте позитивний ефект.

Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.