До 70% меду в магазинах-фальсифікат

У Роскачестве було проведено дослідження, яке показало невтішні дані для всіх любителів меду. До 70% продукції, що є прилавках магазинів, – це підробка, яку в кращому випадку можна назвати «бджолиним продуктом», в гіршому – набір спірних інгредієнтів.


                                    До 70% меда в магазинах - фальсификат

У зв’язку з цією плачевною для бджільництва ситуацією було прийнято рішення внести до Держдуми законопроект, який дасть чітке визначення, що таке мед, а що — ні. Оскільки поточні нормативні документи дозволяють називати продукцією бджільництва як мед, так і віск, прополіс або гомогенат. Передбачається, що після прийняття закону контроль стане суворішим, а продукція, що продається якісніше.

Але як же сьогодні вибрати справжній мед? Звичайно ж, найголовніше правило-просити на товар документи, в яких має бути вказано, де зроблений мед і де знаходиться Пасіка.

Далі варто звертати увагу на зовнішній вигляд продукту. Тільки що викачаний мед буде володіти рідкою консистенцією, а через 1-1, 5 місяці почне кристалізуватися. Тому якщо мед купується взимку або восени, він повинен бути вже зацукрованим. Інший важливий показник-щільність. Натуральний продукт буде густим і тягучим. Якщо є можливість, обов’язково варто понюхати мед. Якщо відчувається слабко виражений аромат або запах карамелі, перепаленого цукру, то це підробка. Не менш важливий і колір, його однорідність. У фальсифікату точно будуть розшарування, опади або ж незрозумілі плями.

Крім того, є способо перевірити вже придбаний мед в домашніх умовах. Наприклад, використовуючи воду і йод. Мед без добавок при розведенні з водою і додаванні крапельки йоду колір не змінить. А ось сумнівний продукт може змінити свій колір. Також можна використовувати хліб. Якщо мед натуральний, то він стане щільним і твердим, якщо раніше мед був розбавлений, то і хліб розм’якне.