Дефібрилятори: види обладнання, принцип роботи та правила застосування

Серце є двигуном людського організму і від його повноцінної та ефективної діяльності залежить правильна робота всіх внутрішніх систем та життя людини в цілому.  Порушення серцевого ритму, нескоординовані та нерівномірні скорочення, які в медичній сфері називають фібриляцією, провокують неефективну діяльність, погіршення кровообігу та зношуваність серцевого м’яза, що можуть спричинити до інфаркту, інсульту та інших захворювань, а в тяжких випадках – до зупинки серця.

Відновити серцевий ритм допоможуть дефібрилятори – медичні прилади, що за допомогою електричного імпульсу вирівнюють порушення та повертають роботу серця до нормального ритму. Ознайомитися з рішеннями можна за посиланням https://med.hlr.ua/defibrillyatoryi/ 

Дефібрилятори: види обладнання, принцип роботи та правила застосування

Чи використовують дефібрилятори при зупинці серця?

Аритмія та фібриляція шлуночків є основними показаннями для використання медичного приладу. Важливо зауважити: дефібрилятори не використовуються для запуску серця, що зупинилося. Функція дефібрилятора полягає у виявленні порушення та відновленні нормального ритму. Саме тому використання приладу при асистолії позбавлене сенсу.

Який принцип роботи та як користуватися?

Який принцип роботи та як користуватися?

Більшість портативних приладів сконструйовано таким чином, щоб скористатися ним могли навіть ті, хто не має відношення до медицини: зручний інтерфейс, зрозумілі відмітки та обов’язкова інструкція з послідовністю дій. Таке обладнання розміщується в громадських місцях,  школах, на вокзалах, стадіонах.  В лікарнях та медичних установах можуть використовуватися складніші моделі, які потребують проходження спеціальних курсів з користування.

Стандартна комплектація дефібрилятора:

  • основний блок з дисплеєм;
  • джерело живлення (акумулятор);
  • набір електродів (дорослі та дитячі);
  • аксесуари у вигляді чохла чи сумки;
  • інструкція.

Перед тим як почати серцево-легеневу реанімацію, пацієнту слід оголити груди: зняти білизну та за необхідності поголити шкіру. Далі на грудях розташовують електроди відповідно до інструкції. Автоматичні дефібрилятори самостійно визначають порушення серцевого ритму та видають необхідний розряд, в той час, як ручні прилади потребують дій від користувача: 4000 В при першому імпульсі та збільшення до 5000-7000 В з наступними спробами. 

Які існують види дефібриляторів?

Які існують види дефібриляторів?

Залежно від типу управління дефібрилятори діляться на:

  • ручні
  • автоматичні
  • комбіновані, що поєднують в собі ручний та автоматичний режими.

За місцем розташування:

  •  на зовнішні, що використовуються окремо від тіла пацієнта;
  •  імплантовані, які вводяться безпосередньо в тіло під час операції.

За типом імпульсу:

  • монофазні або одноімпульсні дефібрилятори;
  • двофазні або з подвійним імпульсом.

Під час користування дефібрилятором слід дотримуватися інструкцій та правил аби не зашкодити пацієнтові та собі. Серед загальних застережень: пацієнт має бути сухим та відсутність металевих предметів на його тілі.

-66QWOWTr1Ipdlf-lkQIHzFYEW5cX32zm6U7q1HrRAxIfRfAeAfBmx8kJnhEhWlMKIrtLYY4ntrFv_1ZpHp44aMz3fMTYU5kLx5wFRbFUx8Q-90zyHoyRTJPuADmIB93HpFVcMizWoeNV8uUD9rn1Ek