Чому тремтять руки-причини і лікування тремтіння рук

Почему дрожат руки - причины и лечение дрожи рук

Тремор рук або тремтливий гіперкінез проявляється у вигляді стереотипно повторюваних скорочень м’язів кисті. Симптом носить первинний характер і виникає самостійно або є наслідком серйозних проблем зі здоров’ям, токсичних пошкоджень, метаболічних порушень, проблем з нервовою системою.

Діагноз ставить невролог в ході огляду. Проходження обстеження потрібно при відповідних симптомах. При необхідності фахівець направить вас на додаткові аналізи і дослідження. Лікування тремору передбачає застосування медикаментозної консервативної терапії, окремі випадки (на зразок рефрактерних) вимагають оперативного втручання.

Чому трясуться руки

Причин, чому у людини тремтять руки, досить багато. Щоб розібратися з тремтінням і поколюванням в руках, потрібно визначити першопричину проблеми і усунути її.

Фізіологічний тремор

Фізіологічні реакції вважаються нормальними, для організму вони не є небезпечними. Тремор іноді виникає і у здорових людей, проявляється як легке тремтіння в кінцівках, симптом зазвичай проходить сам, на якість життя негативного впливу не робить.

Популярні причини розвитку тремору:

  • Перевтома. Фізична втома викликає тремтіння рук-таке буває після тривалого бігу або виснажливої тренування в спортзалі. Симптом може зачіпати і коліна, нижню частину ніг.
  • Емоційні перевантаження. Розвиваються в результаті затяжної депресії, сильного хвилювання, істерики або хронічного стресу. Такі ситуації підстьобують збудливість центральної нервової системи і теж викликають тремор. Якщо тремтіння після усунення стресового фактора пройшла, лікарська допомога не буде потрібно.
  • Юнацький вік. У певні періоди життя тремтіння може проявлятися раптово, навіть в спокійному стані, тому встановити точну провокуючу причину не вийде. Тремор може переходити з руки на руку, на голову або ноги. Специфічне лікування не потрібно, але для усунення неприємних симптомів можуть призначатися спеціальні препарати.

Визначити точну причину тремтіння в руках допоможе комплексне обстеження, аналізи і спеціалізовані тести.

Патологічний тремор

Причин патологічної тремтіння в руках набагато більше, ніж фізіологічної. Ми говоримо про симптом захворювання, і він не пройде, поки не усунути першопричину. Сила прояви зазвичай значна, патологія доставляє незручності в побутовому житті, може супроводжуватися іншими малоприємними симптомами.

Найчастіше патологічний тремор викликають наступні фактори:

  • Тривалий прийом лікарських препаратів або їх різка відміна.
  • Алкоголізація, вживання наркотичних речовин і різке припинення їх прийому.
  • Серйозні системні захворювання-наприклад, хвороба Паркінсона.

Іноді тремор рук розвивається на тлі нехарактерних захворювань, що ускладнює діагностику.

Збої в ендокринній системі

Посилення синтезу тиреоїдних гормонів щитовидної залози, зниження цукру в крові, дисфункція надниркових залоз можуть призводити до тремору. Інші симптоми-постійно підвищена температура тіла, прискорені дихання і пульс.

Неврологічні патології

М’язові скорочення в руках-одна з ознак Паркінсона. Також у пацієнтів тремтить голова, порушується рівновага, згасає функція пам’яті, пригнічуються розумові здібності. Стрес, хвилювання, перенапруження тільки посилюють симптоми тремору.

Хвороба Паркінсона нерідко плутають з есенціальним тремором – захворюванням ЦНС. Яке носить спадковий характер. Для нього характерна тремтіння середньої інтенсивності з періодичним наростанням. Перші прояви виникають в середньому віці, з часом негативна симптоматика тільки посилюється.

Вогнищеві порушення в роботі ЦНС теж провокують розвиток тремору. Вони з’являються в результаті енцефаліту, прогресування онкології, травм голови або інсульту. Змінюється координація рухів, може страждати чіткість мови і точність дій.

Проблемний метаболізм

Ще одна причина, чому тремтять руки і слабкість – метаболічні збої. Можливий розвиток астеріксіса або ляскає тремору. Його викликає короткочасне зниження тонусу м’язів.

Аутоімунні проблеми

Так розсіяний склероз часто супроводжується саме частим тремтінням-рук і довільних частин тіла. Потрібен комплексний скринінг.

Захворювання опорно-рухового апарату

Шийний остеохондроз в запущеній стадії може викликати мимовільні судоми рук. Інший ознаки-оніміння кінцівок.

Тремтять руки – з чого почати?

Постарайтеся визначити причини стану. Наприклад, при зловживанні алкоголем симптом прогресує поступово. Якщо тремор виражений сильно, модно говорити про важку форму залежності. Смикаються не тільки руки, але і голова, різні частини тіла, симптоматика найяскравіше виражена в ранкові години. Після прийому лікарських засобів тремтіння пальців рук теж можлива. Якщо симптоматика гостра, негативно впливає на якість життя, варто скасувати провокуючий препарат – і проблема пройде.

Гормональні порушення часто призводять до тремтіння в руках. Вони провокують скачки речовин, що виробляються щитовидною залозою та іншими органами. Це викликає тремтіння мови, складності з терморегуляцією, психологічні розлади, можуть турбувати втрата волосся, тривожність або пітливість. » Розмита ” клінічна картина ускладнює діагностику.

Розмашистий тремор провокує ритмічний міоклонус. Посилення симптомів спостерігається при фізичній активності і русі.

Точно сказати, чому тремтять руки, виявити першопричину зможе тільки грамотний невролог. Якщо є підозри на інсульт, або ви недавно отримали травму голови, не тягніть з візитом до лікаря, а краще відразу телефонуйте в швидку допомогу.

Види тремору

Тремтіння в руках або м’язові спазми виникають в стані спокою або при виконанні певних дій. Деякі типи тремору передаються у спадок, але основна частина носить набутий характер. Тремтіння турбує саме по собі або в комплексі з іншими неврологічними відхиленнями – відповідно, можна говорити про ізольованою або комбінованої патології.

Ступеня тяжкості в залежності від перебігу:

  • легкий;
  • помірний;
  • висловлений;
  • значний.

З урахуванням залученої області тремор може бути:

  • фокальним (зачіпає тільки руки);
  • сегментарним (страждають руки і голова);
  • генералізованим (поширюється на всі кінцівки, язик та інші частини тіла);
  • гемітремором (односторонній прояв).

Звернення до лікаря для діагностики, визначення причин стану і проходження комплексної терапії обов’язково.

Обстеження при треморі рук

Щоб з’ясувати причини тремору, зверніться до невролога – фахівця, що займається терапією розладів нервової системи. Він, якщо це буде необхідно, відправить вас іншим профільним лікарям.

Починається Діагностика з аналізу та оцінки симптомів, проведення загального огляду і неврологічних тестів. Лікар уточнює, за яких обставин і як часто виникає тремор, що за характер він має, який симптоматикою супроводжується. Спеціаліст обов’язково уточнить історію хвороби, наявність неврологічних патологій у близьких родичів.

Лікування

Лікування тремтіння залежить від причин виникнення. Фізіологічний тремор пройде самостійно після усунення викликав його зовнішнього подразника. При нервовому перенапруженні допомагають легкі седативи, контрастний душ і нормалізація раціону.

Комплексна терапія передбачає лікування патологічного тремору і першопричини, яка викликала його. Робота тільки з симптомами не дасть результатів. При ендокринних патологіях лікування покликане нормалізувати рівень тироїдних гормонів і глюкози, підтримувати його. Якщо діагностовано неврологічні розлади, фахівець призначає пацієнтові засоби для купірування ЕПІ-активності і судом, при необхідності – бета-блокатори.

Причина в прогресуючому шийному остеохондрозі? Рекомендована лікувальна гімнастика і спеціальний масаж. Врахуйте, що тремтіння рук може бути симптомом невідкладних, дуже серйозних станів. Серед них різке зниження цукру в крові, черепно-мозкова-травма, різкий стрибок тиску або інсульт. У таких ситуаціях не слід тягнути час – викликайте швидку.