Діагностика захворювань нижніх сечових шляхів

Диагностика заболеваний нижних мочевых путей

Кожен відчуває різні симптоми, пов’язані з сечовипусканням або в зв’язку з певним станом нижніх сечових шляхів. Ці симптоми можуть бути більш-менш виражені, деякі стають звичними і в повсякденному житті багато хто не звертають на них уваги. В основному звернення до фахівця буває пов’язано з болем або підвищенням температури тіла, появою крові в сечі – тобто з більш вираженими симптомами захворювання.

Симптоми захворювань нижніх сечових шляхів

Симптоми нижніх сечових шляхів виникають при таких захворюваннях як простатит, аденома простати, рак простати, камені сечового міхура, камені нижньої третини сечоводів, пухлини сечового міхура, уретероцеле, цистит та інші.

Кожен пацієнт відчуває різні симптоми, пов’язані з сечовипусканням або в зв’язку з певним станом нижніх сечових шляхів. Ці симптоми можуть бути більш-менш виражені, деякі стають звичними і в повсякденному житті багато хто не звертають на них уваги. В основному звернення до фахівця буває пов’язано з болем або підвищенням температури тіла, появою крові в сечі – тобто з більш вираженими симптомами захворювання.

Однак захворювання може протікати приховано, симптоми можуть бути стертими, на деякі часто просто не звертається увага. Своєчасна оцінка різних симптомів і рання діагностика захворювання – це ключ до успішного лікування, а так само профілактика захворювань гарантує виняткове здоров’я.

Розпізнати за симптомами захворювання важко, з огляду на те, що деякі захворювання мають однакові симптоми або схожі, і тільки фахівець здатний розібратися в особливостях симптоматики і призначити необхідне обстеження і поставити точний діагноз.

Для раннього розпізнавання захворювань нижніх сечових шляхів був розроблений спеціальний опитувальник або шкала IPSS.

Шкала IPSS (International Prostate Symptom Score) дозволяє оцінити вираженість симптомів у пацієнтів з порушенням сечовипускання. Якщо при заповненні даної анкети Ви набираєте бали, це означає, що будь-які симптоми присутні. Із заповненою анкетою необхідно звернутися до лікаря – уролога на консультацію і для більш ретельного обстеження.

Завантажити анкету

За кількістю балів лікар визначає ступінь тяжкості симптоматики у пацієнта і підбирає той чи інший вид лікування. В якості додаткового методу використовується визначення індексу якості життя.

Результати заповнення анкети шкали IPSS можуть бути повноцінно інтерпретовані тільки на прийомі лікаря, який перш ніж давати якісь оцінки детально вивчить скарги та історію захворювання пацієнта, огляне його, проведе інші аналізи і дослідження, спрямовані на виявлення причин розладів сечовипускання.

У зв’язку з цим не слід намагатися отримати віртуальну інтерпретацію анкети шкали IPSS. Адекватні проблемі рекомендації по обстеженню або лікуванню можна отримати тільки на прийомі у лікаря!

Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.