Вітамін В9 (фолієва кислота) відомий тим, забезпечує процес реплікації ДНК і зберігає його цілісність. Ще він бере участь в роботі імунної системи, сприяє загоєнню ран і знижує можливість утворення речовини, надлишок якого призводить до розвитку серцево-судинних захворювань. Однак же цей водорозчинний вітамін не виробляється на постійній основі і самостійно, їм неможливо запастися, оскільки він має швидкий метаболізм.
З цієї причини багато людей стикаються з нестачею фолієвої кислоти, скаржачись на наступні симптоми:
- анемія;
- порушення шлунково-кишкового тракту;
- неврологічні порушення;
- ураження слизової;
- хронічна втома;
- проблеми зі сном;
- поганий настрій і депресивні періоди.
Дітям, підліткам і вагітним слід уважно стежити за тим, щоб в організмі не був присутній дефіцит цього елемента. При цьому зробити це можна не тільки медикаментозно. Вітамін В9 міститься і в певних продуктах харчування. Іншими словами, якщо скорегувати харчування, то цілком можна заповнити дефіцит.
Однак же відзначимо, що будь-яке співвідношення вітамінів в організмі можливо дізнатися тільки після здачі відповідних аналізів. Самостійно зрозуміти, що присутня нестача елементів неможливо. Дуже легко переплутати причинно-наслідкові зв’язки і зробити невірні висновки. Тому внесення змін в раціон варто узгодити з лікарем.
Далі пропонуємо перелік продуктів, які багаті фолієвою кислотою:
- куряча печінка;
- дика спаржа;
- сочевиця;
- шпинат;
- броколі;
- волоський горіх;
- яйце.
В кінці відзначимо, що для збереження всіх корисних властивостей важливо приділити увазі правильному приготуванню продуктів. Смаження в олії, тривале гасіння, а також використання майонезу і схожих магазинних соусів автоматично нівелюють будь-яку користь.