Почервоніння очей-лікування запалення і подразнення очей

Покраснение глаз - лечение воспаления и раздражения глаз

Червоні очі-не самостійне захворювання, а симптом. Він проявляється при різних порушеннях в самостійному вигляді або поєднується з іншими малоприємними проявами. Розглянемо основні причини проблеми і розповімо, чим собі допомогти.

Причини почервоніння очей

В офтальмології синдромом червоних очей називають всі захворювання, що супроводжуються помітним почервонінням білків. Додатково можуть проявлятися інші симптоми – наприклад, порушення зору, хворобливість, сльозотеча, набряклість повік.

Основні причини почервоніння:

  • розширення судин в кон’юнктиві склери (білку ока);
  • розрив судин (не більше 3% від усіх випадків).

Якщо ви помітили у себе почервоніння очей, причина, швидше за все, в розширених кровоносних судинах білків. Проблема зустрічається у дітей і дорослих.

До провокуючим червоність факторів відносять:

  • запалення – в організмі в цілому або в органах зору;
  • роздратування в результаті впливу зовнішніх факторів;
  • травмування кон’юнктиви, опіки;
  • різке підвищення артеріального тиску;
  • алергічні реакції;
  • порушення в змиканні століття під час сну;
  • некорреговані аномалії рефракції.

Крововиливи виникають на тлі атеросклерозу, порушень в судинних стінках, зростанні артеріального тиску, травм. Оскільки почервоніння може бути як нешкідливим симптомом, який швидко проходить сам, так і показником серйозних захворювань, потрібно звернутися до фахівця для більш детальної діагностики.

Якщо причина в постійному перебуванні в приміщеннях з сухим повітрям, можна використовувати зволожуючі краплі. Вони швидко усувають сухість і дискомфорт, відновлюють слізну плівку, покращують самопочуття. У продажу представлені різні препарати штучної сльози-при виборі орієнтуйтеся на відгуки і репутацію марки. Є краплі з консервантами і без – перші дешевше коштують і довше зберігаються, зате другі практично не викликають реакції індивідуальної непереносимості.

Червоні очі після носіння лінз говорять про неправильний вибір засобів контактної корекції зору, інфікуванні або тому, що під лінзою рогівка просто «задихається», відчуває гострий дефіцит кисню. Подразнює очі тютюновий дим-почервоніння у курців або осіб, які постійно перебувають в задимлених приміщеннях, нормальна справа.

Можуть почервоніння і печіння викликати запальні процеси. Це бактеріальні, вірусні кон’юнктивіти, кератити, увіти та інші захворювання. Найчастіше причина саме в кон’юнктивіті – запалення супроводжується гнійними виділеннями. Спочатку зазвичай червоніє одне око, потім і другий. Інші симптоми-пісок в очах, відчуття печіння. Для прискорення одужання і усунення неприємних симптомів потрібно використовувати противірусні або антибактеріальні (в залежності від причини запалення) препарати. Обов’язково пройдіть повний терапевтичний курс-це дозволить домогтися довготривалих поліпшень і запобігти рецидивам. Його повинен призначити лікар.

Часто червоністю очей супроводжуються запальні локальні процеси за межами органів зору. Це отити, синусити, гайморити, запалення зубних коренів. Причина-система кровопостачання очей та інших частин голови єдина, судини з’єднуються один з одним, і інфекція від тих же зубів швидко переходити на очі, викликаючи печіння і почервоніння.

Чому червоніють очі під час хвороби

Загальне інфікування організму бактеріальними або вірусними збудниками супроводжується зростанням температури тіла і часто призводить до почервоніння білків очей. За системою загального кровопостачання інфекція проникає і в очні судини. Може приєднуватися набряклість.

Щоб усунути дискомфортні відчуття і поліпшити самопочуття, потрібно розібратися з основним запаленням. Вилікуєтеся самі-пройде і почервоніння очей. При відсутності вторинної інфекції органів зору окреме їх лікування не потрібно.

Це важливо: мікротравми

Почервоніння очей часто виникає на тлі мікротравм. Мінімальне порушення цілісності кон’юнктиви запускає активні процеси регенерації. В результаті збільшення потоку необхідних для загоєння компонентів судини розширюються, білок червоніє.

До мікротравм призводять не тільки зовнішні механічні дії, але і носіння контактних лінз, тертя очей руками, потрапляння клею на слизові (наприклад, під час нарощування). Уникайте потрапляння в порожнину кон’юнктиви засобів декоративної косметики-реакція може бути непередбачуваною.

Про тиск і алергічних реакціях

Високий тиск викликає серйозні порушення кровотоку. Судини в організмі починають розширюватися, щоб знизити тиск. Це ж відбувається в очах. Червоні білки після гарячої ванни, лазні – результат перепадів тиску і спроб організму відрегулювати параметри.

Алергічні реакції супроводжуються розширенням судин і набряком тканин. Саме тому очі часто червоніють при загостренні алергій. Складність в призначенні терапії полягає в необхідності диференціації алергії від кон’юнктивіту. При необхідності лікар прописує препарати з кортикостероїдними гормонами. По можливості обмежте контакт з тригером.

Чому червоні очі вранці?

Почервоніння очей в ранкові години виникає через лагофтальм – стану, коли розслаблені повіки під час сну повністю не змикається. Залишається маленька щілина, через яку підсихає кон’юнктива. А недостатнє зволоження очі завжди призводить до почервоніння.

Причому тут порушення рефракції

Некоррегована аномалія рефракції може призводити до почервоніння очей. На тлі гіперметропії фокус сконцентрований на далеких об’єктах, близькорозташовані очей бачить погано, доводиться напружувати акомодацію. А постійне перенапруження призводить до почервоніння і печіння. Аналогічна проблема буде і при пресбіопії. Щоб забути про неприємний симптом, потрібна повноцінна корекція зору-лазером або окулярами.

Симптом

Виявити почервоніння очей лікар легко зможе при візуальному огляді. В результаті збільшення кровоносних судин очі виглядають червоними, можуть відзначатися маленькі крововиливи.

Зазвичай до зовнішніх ознак приєднуються неприємні відчуття на кшталт різі при морганні, печіння, болю, почуття стороннього тіла, посиленого сльозотечі. Можуть проявлятися больові ниючі відчуття в області перенісся або чола, турбують специфічні виділення.