Як боротися з набряками

Однозначно кожна людина хоча б раз у житті стикався з проблемою набряклості ніг, рук або особи. Цей стан обумовлено накопиченням надмірної кількості рідини в організмі і проблемами з її виведенням. Дана стаття розповідає про патологічних і фізіологічних набряках, про способи лікування і корекції стану здоров’я, і описує різні локалізації набряків в організмі людини. Однак же важливо розуміти, що вся представлена інформація носить виключно ознайомчий характер, тому для ефективної боротьби з проблемою необхідна допомога лікаря.


                                    Как бороться с отеками

Набряк-це адекватна реакція органів або позаклітинних тканинних просторів на травму або запалення. Поява набряків є наслідком порушень в роботі нирок, серцево-судинній системі, ендокринологічних дисфункціях, алергіях, опіках, порушеннях в якісному і кількісному складі крові, дефіцитах або надлишках речовин і зміни способу життя.

Причини набряклості вранці

Причинами набряклості вранці часто є гормональні зміни, неправильний режим харчування, порушений режим сну і відпочинку, серцево-судинні захворювання.

Неправильний спосіб життя і харчування так само впливають на набряклість організму. Якщо в раціоні багато солі, молочних продуктів і вуглеводів, то набряки мають місце навіть у здорової людини. Переїдання перед сном, малорухливий спосіб життя, стрес і недосип – це вірні супутники набрякового стану, поганого настрою і поганого самопочуття.

Скорегувавши режим дня і харчування за принципом «правильне харчування» можна позбутися від набряків і повернути бадьорий стан.

Ранкова набряклість може бути фактором наявності в організмі дисбалансу гормонів щитовидної залози, статевих гормонів і гормонів підшлункової, а так само наявність захворювань серцево-судинної і видільної системи. Якщо по харчуванню і способу життя питань немає, а набряклість вранці все одно мучить, то варто звернутися до лікаря за своєчасним обстеженням і лікуванням причини набряків.

Набряки від солодкої їжі

Неправильне харчування-це 75% від усіх причин набряклості організму. Надлишок вуглеводів і солодкої їжі викликає скачок інсуліну, який затримує сіль і рідину в організмі і пригнічує видільні функції нирок. Звідси набряклість, тяжкість в органах шлунково-кишкового тракту і зайву вагу.

Набряклість від солоної їжі

Порушення іонно-електролітного балансу і як наслідок набряклість часто відбувається через нестачу або надлишку надходить в організм солі. Обмежити сіль в їжі бажано, а ось виключати повністю не варто. Сіль сприяє нормальній роботі органів серцево-судинної системи, нирок та інших органів, але тільки тоді, коли вона надходить в організм в міру. Слід пам’ятати, що сіль як харчова добавка і підсилювач смаку – це далеко не вся сіль, що надходить в організм. Майже 90% продуктів харчування містять природну сіль, тобто натрій, який і є фактором набряклості. Накопичуючись в тканинах, натрій пригнічує роботу видільної системи і викликає сильні набряки кінцівок.

Виправити такий стан можна тільки за допомогою корекції рівня споживаної солі і установки правильного режиму харчування.

Стрес і набряки

Як прийнято вважати: набряклість організму тримається на трьох китах «ССС» – солоне, солодке і стрес. Недосип, часті переживання і пригнічення з боку нервової системи рецепторів, які засвоюють натрій і вуглеводи, призводять до того, що стрес є частою причиною набряклості організму. На клітинному рівні ці явища пов’язані і при частому подразненні нервової системи страждають і інші функції організму.

Здоровий 8-ми годинний сон, спорт, активні прогулянки на свіжому повітрі, наповнення енергією і хорошими емоціями – це вся корекція набряклості в разі, якщо вона викликана частим стресовим станом.

Як боротися з набряком організму?

Щоб побороти набряклість досить стабілізувати режим сну і відпочинку. Налагодити режим правильного харчування, пити багато води, їсти чисті продукти без додавання великої кількості смакових добавок і стабілізаторів, віддавати перевагу відпочинку на свіжому повітрі і активного проведення часу, а так само поменше нервувати.

Досить часто набряки є фізіологічним станом і не вимагають діагностики та лікування.

Багато дівчат відзначають набряклість в передменструальному синдромі. Під час передменструального синдрому в організмі жінки підвищений гормон прогестерон, який є гормоном-антидіуретиком, тобто таким, який пригнічує процес виділення води в сечі. Наслідком роботи прогестерону в ПМС є рідкісні сечовипускання і звітність всього організму часом настільки сильна, що дівчина може не влазити в свій звичний розмір одягу і взуття. Лікуванню такий стан не підлягає, воно самостійно проходить до середини менструації.

Іноді набряки трапляються від носіння незручного взуття або нестачі рідини в спеку. За допомогою набряків організм адаптується до зневоднення і накопичує рідину в м’яких тканинах, щоб органи могли функціонувати як годиться. При тривалому сидінні і опущенні ніг вниз по відношенню до всього тіла, нижні кінцівки так само можуть набрякати, тим самим сигналізуючи про втому і напрузі м’язів.

Варто пам’ятати, що якщо набряки турбують організм більше 3-х днів, то це сигнал про неполадки у здоров’ї і вагомий привід звернутися до лікаря. Своєчасна діагностика і корекція стану дозволить уникнути серйозних захворювань і повернути хороше самопочуття.