Вальгусова стопа є однією з найбільш поширених причин болю в ногах. Відбувається набрякання м’яких тканин на рівні медіального плюснефалангового суглоба, що призводить до помітної зміни кутів розташування кісток. Найпоширеніша причина виникнення-носіння взуття з високим каблуком і з вузьким носком.
Безопераційне лікування включає використання акомодаційної взуття. Зазвичай це м’яке і вільне взуття. Уповільнити розвиток захворювання можуть: ортез, індивідуальні устілки і фізіотерапія. Хірургічне лікування рекомендується, коли біль не йде від запропонованих заходів.
Рекомендований тип хірургічного втручання буде визначатися вагою деформації і наявністю артриту в I плесно-фаланговому суглобі. У випадках мінімальної деформації і відсутності артриту може розглядатися дистальна плеснева остеотомія I плеснової +/- проксимальної фаланги. Проксимальна I плюснева остеотомія забезпечує більшу корекцію, тому використовується при більш важкої деформації.
У травматологічному відділенні лікування вальгусной деформації виконується сучасним мінімально-інвазивним методом. Операція на стопі це:
- активність з першого дня після операції без милиць і гіпсу
- відсутність великих розрізів шкіри
- лікувальна гімнастика для профілактики післяопераційних набряків
- повне відновлення з можливістю займатися спортом через 3 місяці